csütörtök, május 9, 2024
HomeNBATheis csak nézi: a Clippers továbbra is rájátszást érő helyen áll

Theis csak nézi: a Clippers továbbra is rájátszást érő helyen áll

A Los Angeles Clippers a fókuszálatlan teljesítmény ellenére továbbra is rájátszást érő pályán van az NBA-ben – Daniel Theisnek ismét csak nézelődnie kellett. A Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpónak köszönhetően megnyerte a játéknap csúcsmeccsét

A Clippers 101:95-re (53:59) nyert a Memphis Grizzlies otthonában helyi idő szerint pénteken, ezzel fontos győzelmet aratott a rájátszásért folytatott küzdelemben. Theis az All-Star szünet utáni második mérkőzésen is hiába várt kezdőként.

Akárcsak az Oklahoma City Thunder elleni vereségnél a héten, a Clippers is rengeteg eladott labdát engedett el, Kawhi Leonard egymaga hatot, Paul George pedig ötöt. Mivel azonban Leonard 24 ponttal tudott brillírozni, Terance Mann pedig 23 ponttal és tizenkét lepattanóval szezonbeli legjobb teljesítményét nyújtotta, az L.A. végül mégis sikerrel járt. A Clippers a harmadik helyen áll a nyugati konferenciában

Antetokounmpo nagyot játszik – káosz New Orleansban

A Nyugatot vezető Minnesota Timberwolves 107:112-re kikapott a Milwaukee Buckstól az este csúcsrangadóján. A Milwaukee sztárja, Giannis Antetokounmpo 33 ponttal, 13 lepattanóval és öt assziszttal a mérkőzés legjobbja volt. Damian Lillard gyenge dobószázaléka ellenére 21 pontot szerzett, és mindössze egy lepattanóval maradt le a tripla-dupláról.

A New Orleans Pelicans és a Miami Heat parázs ütközetet vívott egymással. A negyedik negyed elején négy játékost is kidobtak egy veszekedés után, köztük a Miami sztárjátékosát, az addig 23 pontot dobó Jimmy Butlert. Több szurkolót is kiállítottak, miután a Miami Kevin Love szabálytalankodott Zion Williamson ellen. A Heat végül 106:95-re győzött, és sorozatban harmadik meccsét nyerte meg.