péntek, május 10, 2024
HomeFootballHárom pontszerző pont: Sesko lenyűgözően vezette győzelemre Szlovéniát

Három pontszerző pont: Sesko lenyűgözően vezette győzelemre Szlovéniát

Napokkal azután, hogy megszerezte első Bundesliga gólját, Benjamin Sesko is lenyűgöző teljesítményt nyújtott, és fontos Európa-bajnoki selejtezős győzelemre vezette hazája, Szlovénia csapatát Észak-Írország ellen.

Szlovénia továbbra is álmodozhat a 2024-es németországi Európa-bajnokságon való részvételről. A Leipzig támadója, Sesko, aki nemrégiben az Union Berlin elleni 3-0-s győzelem alkalmával megszerezte első Bundesliga-mérkőzését, óriási szerepet játszott az Észak-Írország elleni 4-2-es hazai győzelemben.

Sesko csütörtök este Ljubljanában lenyűgöző teljesítményével igazolta a formáját. A vaskos támadó már három perc után beállította szimpatikus társát Sporarban. Egyedül Peacock-Farrell kapus előtt, a Panathinaikosz Athén támadójának csak be kellett vágnia haza szülővárosában – 1-0.

Észak-Írország azonban lelkesen válaszolt, és alig négy perccel később egyenlített. Kennedy közeli lövésénél Oblak szenzációsan védett, de Price utólagos lövésével szemben az Atletico kapusa tehetetlen volt (7. perc).

Szlovénia nem akarta annyiban hagyni az eredményt, és a 17. percben szerencséje volt. Stojanovic jól vette át a középső védő Bijol hosszú labdáját, az északír csapatkapitány Evans pedig éles szögből az alsó sarokba lőtt, így 2-1. Még a szünet előtt Sesko 3-1-re alakította az eredményt, amikor a korábbi nürnbergi játékos Gnezda Cerin passzát átvette, és ballal, három északír védő mellett a bal alsó sarokba lőtt.

Sesko-Sporar kombináció újra lángra lobbant

A negyedik szlovén gól hatalmas lehetőségét Sesko kezdeményezte sarokkal, de Sporar közelről csak a keresztlécet találta el (51.). Így történt, hogy Észak-Írország egy kis szerencsével visszajött a meccsbe: Evans elé került a labda az ellenfél büntetőterületen belül, az ő elhajított lövése Oblak számára megállíthatatlanul hullott a bal felső sarokba – csak 2:3 (53.).

A szlovénok azonban visszaválaszoltak. A Sesko-Sporar kombináció pedig ismét bizonyított: a lipcsei játékos remekül játszott be egy interfészpasszal a túlságosan is előretolt Észak-Írország ellen, Sporar pedig átvette, hogy megkerülje Peacock-Farrell-t és bal lábbal a kapuba lőjön (56.).

A 4:2 volt a végeredmény is. Szlovénia tíz pontjával immár egy szinten van Dániával, amely ugyanebben az időben 4-0-ra intézte el San Marinót. Vasárnap Sesko & Co. szeretne még egyet javítani, amikor San Marinóba utazik. Előnyükre válhat, hogy a listavezető Finnország (1-0 Kazahsztán ellen) és Dánia a 18 órakor kezdődő közvetlen párharcban elviszi egymástól a pontokat.