неделя, май 12, 2024
HomeFootballТри точки за стрелец: Сеско води Словения към победата

Три точки за стрелец: Сеско води Словения към победата

Само няколко дни след като вкара първия си гол в Бундеслигата, Бенямин Сеско също се представи впечатляващо, за да изведе родината си Словения до важна победа над Северна Ирландия в квалификациите за Европейското първенство.

Словения може да продължи да мечтае за участие на Европейското първенство през 2024 г. в Германия. Нападателят на Лайпциг Сеско, който наскоро вкара първия си гол в Бундеслигата при победата с 3:0 над Унион Берлин, изигра огромна роля за домакинската победа с 4:2 над Северна Ирландия.

В четвъртък вечерта Сеско затвърди формата си с впечатляващо представяне в Любляна. Едрогърдият нападател постави началото на своя конгениален партньор Шпорар само след три минути. Останал сам срещу вратаря Павлин-Фарел, нападателят на Панатинайкос Атина трябваше само да се разпише в родния си град – 1:0.

Северна Ирландия обаче нямаше търпение да отговори и само четири минути по-късно изравни. Облак направи сензационно спасяване на удар на Кенеди отблизо, но стражът на Атлетико беше безсилен срещу последвалия удар на Прайс (7-ата минута).

Словения не искаше да остави резултата така и имаше късмет в 17-ата минута. Стоянович пое добре дълга топка от централния защитник Бижол и капитанът на Северна Ирландия Евънс отклони удара му от остър ъгъл в долния ъгъл, за да направи 2:1. Преди почивката Сеско направи 3:1, когато получи пас от бившия играч на Нюрнберг Гнезда Черин и стреля в долния ляв ъгъл от ляв ъгъл покрай трима защитници на Северна Ирландия.

Комбинацията между Сеско и Спорар отново възпламенява

Огромният шанс за четвърти словенски гол бе иницииран от Сеско с пета, но Шпорар от близка дистанция удари само напречната греда (51-ва). И така с малко късмет Северна Ирландия се върна в мача: Еванс получи топката пред краката си в противниковото наказателно поле, отразеният му удар попадна неспасяемо за Облак в горния ляв ъгъл – само 2:3 (53.).

Словенците обаче отговориха. И комбинацията Сеско-Шпорар се доказа за пореден път: играчът на Лайпциг изигра страхотен интерфейс пас срещу Северна Ирландия, която беше прекалено напреднала, а Шпорар се възползва от него, за да заобиколи Павлин-Фарел и да стреля с левия крак (56.).

Като 4:2 беше и крайният резултат. С десетте си точки Словения вече се изравни с Дания, която по същото време изпрати Сан Марино с 4:0. В неделя Сеско & Ко искат да постигнат още по-добър резултат, когато пътуват до Сан Марино. Те могат да се възползват от факта, че лидерите Финландия (1:0 срещу Казахстан) и Дания си отнемат точките в директен двубой, който започва в 18:00 ч.