csütörtök, május 2, 2024
HomeLa LigaHárom gól és négy kihagyott lehetőség a záró szakaszban - csúcsrangadót nyert...

Három gól és négy kihagyott lehetőség a záró szakaszban – csúcsrangadót nyert a Girona

Az FC Barcelona elvesztette a csúcsmeccset. A Barça túlságosan figyelmetlenül védekezett a 4-2-es vereség során, így már hét pont a hátránya ellenfele és az újdonsült listavezető Girona mögött

Mindkét csapat boldog lehetett a kanapén szombaton: A rivális Real Madrid a Betis Sevillánál csúszott meg (1:1). Ez pedig lehetőséget adott a Gironának, hogy a csúcsmeccsen a tabella élére ugorjon. A Barça eközben két pontra szerette volna csökkenteni a madridiakkal szembeni hátrányát.

Ennek megfelelően a kezdetektől fogva pörgős mérkőzés alakult ki, amelyben a vendégek korán vezetést szereztek. Christensen súlyos hibát vétett egy tűhegyes passzal Tsygankovnak, aki Dovbykot hozta helyzetbe (11′) – a két ukrán a másik kilenc kezdőjátékoshoz hasonlóan visszatért a kezdőcsapatba a CF Orihuelától elszenvedett 5-2-es vereség után a Spanyol Kupa második fordulójában

Lewandowski ellenfele Dovbyk

A hazaiakat, akik ugyanazt a Xavit szerepeltették, mint az Atletico elleni 1-0-s győzelem alkalmával, nem zavarta meg a hátrány, és Lewandowski (19′) révén azonnal válaszoltak. Az egyenlítés után azonban a Barça visszahúzódott, és hirtelen figyelmetlenül védekezett, így Inaki Penának egy Miguel-mentéssel kellett megakadályoznia, hogy ismét hátrányba kerüljenek (27′).

Támadásban viszont továbbra is veszélyes maradt a Barça: alig több mint fél óra elteltével Joao Felix és Joao Cancelo is megmutatta klasszisát, de utóbbi csak Gazzaniga mellett lőtt (31.). A nem sokkal korábban második lehetőségét is elpuskázó Miguel (39′) a csukafejessel járt jobban – a szélsőnek nem sok ellenállása volt (40′). Mivel Lewandowski Pedri remek munkája után kihagyta az egyenlítést (45.+3), a Girona 2:1-re vitte a félidei szünetre

Kapus Gazzaniga révén 3:1

A folytatás után már nem sok lehetőség adódott. A házigazdák nekirontottak a vendégek feszes védelmének, és többnyire hagyták a labdát keringeni, amíg egy-egy játékos távolról be nem lőtt – gyakran Gündogan kereste a befejezést. Így volt ez a 68. percben is, amikor a csereként beállt Ferran Torres beadása után mellé lőtt.

A Girona ezzel szemben a záró szakaszig alig-alig tett veszélyes ziccereket. Ennek ellenére a blanquivermelliek szerezték a következő gólt. Stuani hosszabbított egy rúgást Valerynek, aki állva hagyta Koundét és a kapuba vágta (80′) – ezzel kezdetét vette a vad záró szakasz. Míg az egyik oldalon Savio (82.) és Solis (89.) a 4:1-ről maradt le, addig a másik oldalon Fermin egy biciklirúgással lőtt fölé (88.)

Girona hét pontra lépett előre a Barcelonától

Gündogan aztán kíméletlenebbnek bizonyult fiatal csapattársánál, ügyesen tette előre a testét, és megszerezte az egyenlítő gólt (90.+2) – a gól reményt ébresztett a hazai szurkolókban, akik ismét hangosabbak lettek. Kis híján egyenlítő gólt ünnepelhettek volna, de Lewandowski jobbal fölé fejelt (90.+3). Két perccel később a másik oldalon Stuani közelről szerezte meg a végeredményt.

A 4-2-es győzelemmel a Girona megelőzte a Realt a tabella élén, és hét pontra lépett el a negyedik helyen álló FCB-től.
A

Barça jövő szerdán újra pályára lép, amikor az Antwerpen ellen lép pályára az utolsó CL-csoportmeccsen 21 órakor. A Girona december 21-én, hétfőn (21 órakor) az Alaves ellen lép pályára.