szerda, május 8, 2024
HomePremier LeagueHaaland háromszor is betalált: a hatékony ManCity egyértelműen legyőzte a Fulhamet

Negyedik bajnoki mérkőzésén negyedik győzelmét ünnepelhette a Manchester City. A Fulham ellen a címvédő pragmatikusan, a VAR-t is maga mellé állítva, a három pontot szerző Haaland mellett

Szokatlanul sokáig tartott, mire a Manchester City szombaton pályára lépett a Fulham FC ellen, Palhinha ugyanis a Bayernből kipattant átigazolása után hiányzott a keretből. Mivel az újonnan szerződtetett Doku debütált a kezdő tizenegyben, az égszínkékek egyébként domináns játéka csak lassan indult be.

Ream a posztra visszatérve válaszol Alvareznek

A hátműtéten átesett Pep Guardiola távollétében is eltartott 30 percig, mire az első tipikus City-támadás gördült – és rögtön vezetést is szerzett: Kovacic csúsztatott Haalandhoz, aki kissé akaratlanul találta meg Alvarezt. El Arana élt a lehetőséggel, és a kapuba vágta a labdát (31.).

Az 1:0 azonban nem tartott sokáig, alig két perccel később Ream egy sarokrúgást a hálóba tolt és egyenlített (33.). Szokatlan félidő maradt a házigazdák számára, akik többször is teret hagytak a Cottagersnek, amit szinte hanyagul eladott passzok miatt nem tudtak kihasználni.

Akanji offside? VAR Aké oldalán

Marco Silva csapata ezért vitatható módon megbűnhődött. Aké szinte a félidő sípszavára bólintott be, de Akanji egyértelműen szabálytalan volt, és olyan későn cselezte ki a labdát, hogy Leno késői reakciója jól látható volt (45.+5). A VAR azonban nem volt elégedett a svájci nemzetközi játékvezető akciójával. Hosszas vizsgálódás után Michael Oliver végül középre mutatott, így a City 2-1-es vezetéssel vonulhatott szünetre.

A szünet után alig változott az első félidő képe. A ManCity fölényben játszott, de hiányzott a végső elszántság. A triplagyőztesek viszont jéghidegek voltak. A meccs harmadik igazi lehetőségével az addig szinte láthatatlan Haaland Alvarez asszisztjára meghozta az előzetes döntést, és Lenót megelőzve 3:1-re szépített (58.).

Hárompontos Haaland a döntésért

A korábbi dortmundi játékos és a regnáló világbajnok maradtak a meghatározó figurái a most már lendületesebben fellépő csapatnak. Előbb Haaland fektette be ismét Alvarezt, akivel szemben Diop mentett (64.). Aztán a francia elkésett az argentin ellen, és büntetőhöz jutott, amit Haaland kihasznált a mindent eldöntő 4:1-re (70.).

Ezt követte a számos csere miatt kevés játékfolyamatot kínáló záró szakasz, amelyben a Fulham ismét óvatosságot tanúsított. Ederson volt a helyén Jimenezzel szemben (74.), mielőtt Haaland a hosszabbításban harmadik góljával 5:1-re alakította az eredményt (90.+5). Maradt a megérdemelt győzelem a hatékony ManCity csapatának, amely pragmatikusan és lazán, pontvesztés nélkül, listavezetőként vonulhatott a nemzetközi szünetre.

A nemzetközi szünet után mindkét csapat lépésben folytatja: szeptember 16-án, szombaton 16 órától az Égszínkékek a West Hamet fogadják, míg a Fulham ugyanebben az időpontban a Luton Townt.