szombat, május 11, 2024
HomeBasketballJapán és Dél-Szudán lefoglalja az olimpiai jegyet

Japán és Dél-Szudán lefoglalja az olimpiai jegyet

A vb két házigazdája, Japán és a Fülöp-szigetek is győzelemmel búcsúzott a tornától. A japánok és Dél-Szudán számára a végső győzelem az olimpiai kvalifikációval volt egyenlő

A dél-szudáni kosárlabdázók világbajnoki debütálásuk alkalmával kvalifikálták magukat a 2024-es párizsi olimpiára. A Chicago Bulls Carlik Jones által irányított csapat 101-78-ra (53-39) verte Angolát a manilai/filippínói helyosztón, és ezzel a torna legjobb afrikai csapataként zárta a tornát.

Dél-Szudán az előselejtezőben Kína ellen ünnepelhette első vb-győzelmét (89:69), de a B csoport harmadik helyezettjeként nem jutott tovább a középdöntőbe, a csapat a 17. helyen állt a világranglistán. A 17-32. helyért zajló fordulóban már a társházigazda Fülöp-szigetek (87:68) elleni győzelem előzte meg az Angola elleni sikert.

Afrikából csak egy résztvevő tudott közvetlen jegyet váltani a párizsi világbajnokságra. Angola ellen a világranglista 62. helyén álló Jones (25) irányító 26 ponttal, 15 assziszttal és 7 lepattanóval volt a világranglista 62. helyezettjének kiemelkedő embere. Jones az elmúlt szezonban az NBA Development League G League legértékesebb játékosának (MVP) választották a chicagói farmcsapat, a Windy City Bulls mezében.

Sikeres vb-címvédés Japánnak és a Fülöp-szigeteknek

Japán is kvalifikálta magát a jövő évi nyári játékokra. A német csapat nyitó ellenfelei a Zöld-foki szigetek elleni 80-71-es (50-37) győzelemmel biztosították kvótás helyüket Óceániában. A világbajnokságra a két legjobb európai csapat kap jegyet, a Német Kosárlabda Szövetségnek (DBB) negyeddöntősként még van esélye.

A Fülöp-szigetek, az idei kosárlabda-világbajnokság három házigazda országa közül a második, szintén sikeres vb-zárást ünnepelhetett. Utolsó mérkőzésükön a világbajnokság első meccsét nyerték meg, 96-75-re verték Kínát. Ezt az NBA-játékos Jordan Clarksonnak (Utah Jazz) köszönhették, aki a harmadik negyedben teljesen felpörgött, és négy perc alatt 20 pontot szerzett. A 31 éves játékos végül 34 ponttal (11/18 mezőnyből, 5/10 hármas) zárt.