péntek, május 10, 2024
HomeSerie AA Lazio megroppantotta a Napolit: Kamada debütáló gólja elrontja Lindström bemutatkozását

A bajnoki címvédő Lazio Roma szombat este első bajnoki vereségét okozta a regnáló bajnok Napolinak. Erre senki sem számított volna a meccs előtt – és valószínűleg az első 45 perc után sem.

A körülmények nem is lehettek volna különbözőbbek, pedig szombat este a Diego Armando Maradona Stadionban a regnáló bajnok a regnáló második helyezettet fogadta. Ám míg a Napoli meggyőzően készült, és megnyerte első két mérkőzését a szezonban, addig a Lazio mind Leccében (1:2), mind pedig a CFC Genoa otthonában (0:1)

És az első 45 perc egy jelenettől eltekintve azt sugallta, hogy mindkét csapatnál folytatódik a tendencia. A Napoli úgy rohamozott, mint a tűz, de Kvaratskhelia (3., 21.) és Osimhen (13.) részéről hiányzott a végső pontosság. A Lazio a 30. percig gyakorlatilag nem kapott helyet az ellenfél utolsó harmadában. És akkor a Himmelblauen hirtelen álomgólt szerzett: Felipe Anderson tolta át magát az alapvonalon, és az ötméteresnél megtalálta Luis Albertót, aki sarokkal a rövid sarokba helyezte a labdát (30.).

Különleges gól volt ez a spanyolnak: az elmúlt nyolc Serie A-szezonban csak ő és Giacomo Bonaventura tudott legalább egy gólt és egy asszisztot adni. Luis Albertónak azonban nem sokáig örülhetett: a Napoli dühösen vágott vissza, és szerencséje is volt – Zielinski második vonalról leadott lövését kétszer is hárította az egyenlítő gól (32.).

A Napoli még a szünet előtt megszerezhette volna a vezetést, de a kapitány di Lorenzo remek előkészítése után az előretolt Olivera a keresztléc fölé kergette a labdát (40.). A szünet után a Lazio bátrabban lépett fel, és gyorsan meg is lett a jutalma. Felipe Anderson találta meg Kamadát a büntetőterület szélén, aki félfordulatból, balról a jobb alsó sarokba hegesztette a labdát (52.). Ez volt az első Serie A-gólja a japán játékosnak, aki a nyáron ingyen távozott az Eintracht Frankfurtból.

Nem sokkal később Kamada kénytelen volt lehúzni a rolót, mivel a Deadline Dayen szerződtetett Guendouzi hamarosan bizonyítási lehetőséget kapott. A francia pedig lenyűgözően élt is vele: az ex-Herthanai előbb Zaccagnit küldte útjára, aki megelőzte Meret (67.), majd maga Guendouzi is a jobb felső sarokba helyezte a labdát (71.). Egy bökkenő a ragyogó debütálásnak kellett volna lennie: mindkét gólt les miatt adták meg.

Lindström az utolsó másodpercben lábbal egyenlített

Szóval még „csak” 1:2 volt Lindström debütálásán a 75. percben, de a Napoli valahogy Kamada góljával kihúzta a gyufát. A dél-olaszoknak már semmi sem ment. Ártalmatlan támadásban, sebezhető védekezésben – így kellett jellemezni a Napoli megmagyarázhatatlan teljesítményét a második félidőben. Ehelyett Zaccagni ismét a lábán volt a 3:1, de csak elvétette a jobb oldali kapufát (85.).

Így a Lazio feleslegesen hagyta nyitva a kaput. Lindström majdnem továbbjutott, de Juan Jesus passza után a dán közelről a keresztléc fölé kergette a labdát (90.+6). A korábbi frankfurti játékos számára tehát egy csappantyúval kezdődik a Serie A kalandja.

Az egyetlen csapat, amelyik az első három meccsből mind a kilenc pontot begyűjti, az a Milan. A nemzetközi szünet után a Napolinak más arcát kell majd mutatnia, ha tartani akarja a lépést a Rossonerivel. Különösen azért, mert három idegenbeli mérkőzés vár rájuk: a CFC Genova (szeptember 16.), az élvonalban a Sporting Braga (szeptember 20.) és az FC Bologona szeptember végén.