hétfő, június 17, 2024
HomeMotorsportsFormula E Shanghai 2024: Mitch Evans legyőzte Pascal Wehrleint

Formula E Shanghai 2024: Mitch Evans legyőzte Pascal Wehrleint

Mitch Evans nyerte a Formula E szombati sanghaji futamát egy izgalmas párharc után Pascal Wehrlein ellen – Nick Cassidy tombol a rádióban

A Jaguar pilótája, Mitch Evans nyerte a sanghaji E-Prix első Formula E futamát szombaton. Az új-zélandi pilóta a verseny utolsó szakaszában izgalmas párharcot vívott Pascal Wehrleinnel (Porsche), az utolsó körben a kettes kanyarban megelőzte a németet, és a célban második győzelmét ünnepelte a 2024-es Formula E világbajnokságon.

Megérdemelt győzelem

A harmadik helyet Nick Cassidy (Jaguar) szerezte meg, aki a verseny utolsó szakaszában heves vitát folytatott a rádión, és a célba érkezés után Wehrleinre panaszkodott. Oliver Rowland (Nissan) a negyedik helyen végzett Antonio Felix da Costa (Porsche) és Jake Dennis (Andretti) előtt.

A pole-ból induló Jean-Eric Vergne (DS-Penske) a hetedik helyen végzett, a nyolcadik Nyck de Vries (Mahindra) lett. A holland a 2024-es szezonban először végzett a pontszerző helyen. Maximilian Günther (Maserati-MSG) és Sebastien Buemi (Envision) egészítette ki a top 10-et, míg az Abt pilótái, Lucas di Grassi és Nico Müller a tizenkettedik, illetve a tizenhetedik helyen fejezték be a versenyt.

A Formula E első megjelenése a sanghaji Forma-1-es pályán kezdetben az idei szezonra jellemző futamot hozott, a mezőny nagy része kompakt mezőnyt alkotott, és számos vezetőcsere történt. A verseny azonban sokkal simább volt, mint a közelmúltban Berlinben

Cassidy heves vitát folytat a csapattal

Wehrlein, aki a rajtnál a negyedik helyről a másodikra javított, Evansszel együtt az elejétől kezdve a mezőny élén autózott, míg Cassidy a rá jellemző versenyt mutatott be. Az új-zélandi sokáig feltűnésmentesen a középmezőnyben autózott, energiát spórolva, amivel a verseny második felében előre dolgozta magát.

Néhány körrel a verseny vége előtt Cassidy a harmadik helyen állt Wehrlein és Evans mögött, amikor nézeteltérés alakult ki a csapattal a versenystratégiával kapcsolatban. „Tartsam a pozíciót vagy támadjak? Mondjátok meg, mit tegyek” – rádiózott Cassidy izgatottan a boxba.

JVersenymérnöke arra utasította, hogy tartsa a pozícióját, annak ellenére, hogy az első három helyezett közül neki volt a legtöbb energiája, és az összesítésben megelőzte csapattársát, Evanst – ez a döntés láthatóan nem tetszett Cassidynek.

Folyamatban lévő vizsgálatok a top 3 ellen

Miután a versenyzőknek alig kellett energiát spórolniuk az utolsó körökben, nyílt ütésváltás alakult ki az élen Evans és Wehrlein között. A német többször is ki tudta védeni az új-zélandi támadását, de az utolsó körben Evans a „csigakanyarban” kívülről megelőzte Wehrleint, és a győzelembe hajtott. Ez a győzelem azonban egyelőre fenntartás alatt áll, mivel a stewardok vizsgálódnak Evans ellen, mert állítólag elhagyta a pályát, és ezáltal előnyre tett szert.

Mögötte Wehrlein keményen védekezett Cassidyvel szemben. A 11-es kanyarban érintkezés történt, aminek következtében Cassidy első szárnya letört. Az új-zélandi emiatt is bosszankodott: „Fékezés közben sávot váltott, és nem hagyott nekem helyet” – panaszkodott Wehrleinre a rádión. Ezt az esetet is vizsgálják a stewardok.

Az idei szezon 16 futamából tizenegy után Cassidy 155 ponttal vezeti a bajnoki tabellát Wehrlein (142), Rowland (130) és Evans (122) előtt. A Jaguar 277 ponttal vezeti a csapatversenyt. A második és harmadik helyen álló Porsche (211) és Nissan (156) már jócskán lemaradva.

A Shanghai E-Prix második futama vasárnap (május 26.) 9:03-kor kezdődik (MESZ).