szombat, április 27, 2024
HomeSerie AFirenze büntetőt hibázik, a Roma az utolsó pillanatban egyenlített

Firenze büntetőt hibázik, a Roma az utolsó pillanatban egyenlített

Egy erős első félidőben az AC Fiorentina nem tudott 1-0-s vezetésnél többet kiharcolni. Miután a második félidőben a Fiorentina megtalálta a választ az egyenlítésre, Biraghi a pontrúgásból kihagyta a döntést – és keservesen megbüntették

A Maccabi Haifa látványos, 4:3-as legyőzése után az AC Fiorentina a következő csúcsrangadó elé nézett a Konferencia Ligában. A 28. játéknapon az AS Roma volt a vendég az Artemio Franchiban. Vincenzo Italiano edző négy változtatás mellett döntött: Lopez, Bonaventura, Sottil és Belotti helyett Duncan, Beltran, Ikoné és Nzola lépett pályára.

A Daniele de Rossi irányítása alatt tíz meccsből nyolcat megnyerő rómaiaknak nemzetközileg kevesebb gondjuk volt, mint Firenzének, és 4-0-s győzelmet arattak a Brighton felett az Európa Ligában. A tréner ezúttal Celik, Spinazzola és Pellegrini helyett Llorentét, Angelinót és Aouart vetette be

A bajnokságban a Giallorossi jól kezdett, és Lukaku révén korán tesztelte a Fiorentina kapusát, Terraccianót (4.). Alig hat perc elteltével azonban a csapatkapitány Mancini sárga lapot kapott, miután egyértelműen elkésett Sottil ellen, és innentől kezdve veszélyes volt.

A házigazdák ezután belelendültek a játékba és közelebb kerültek. Ranieri fejesével ugyan nem járt sikerrel (7. perc), de a 18. percben egy szögletet követően a La Violát vezetéshez juttatta a 18. percben. A Roma még szerencséje is volt, hogy nem lett rögtön 2-0. Mandragora lőtt kevéssel mellé (23′), Belotti pedig nem tudta kihasználni Cristante rossz passzát (24′).

A szerencse is nagy szerepet játszott Mancini számára, akit korán figyelmeztettek, amikor Belottival szemben késve lépett rá a támadó lábára, de elkerülte a második sárga lapot. Alig 33 perc elteltével de Rossi reagált, és a 18 éves Huijsent hozta be csapatkapitánya helyett. Közben a Fiorentinát egyre több kritika érte, amiért nem vette át a vezetést. Sottil (35′) és Belotti (38′) nagyon közel járt ahhoz, hogy 2-0-ra alakítsa az állást.

A szünet után azonban a vendégek stabilizálódtak, átvették a labdabirtoklást és veszélyessé váltak. Cristante-t El Shaarawy keresztlabdája után Terracciano hárította (50′), de Aouar kihasználta Angelino elhajított keresztlabdáját, és fejjel 1-1-re alakította az eredményt (58′). Angelino kis híján a második asszisztot is hozzátette, de Cristante a kapun kívülről leadott remek keresztlabdájáról kevéssel lemaradt (61.).

Egy rövid szabadrúgásból ismét vezetést szerez

A Florence sokkal jobban küzdött ebben a szakaszban, mint az első félidőben – de így is sikerült visszaszerezni a vezetést. A Roma kihagyott egy szabadrúgást a félpályáról, amit a házigazdák röviden értékesítettek. Biraghi ezt követő keresztlabdáját Belotti fejelte keresztbe, Aouar nem tudott tisztázni, Mandragora pedig a hálóba helyezte a labdát (69′).

A Giallorossi ezután Svilarnak köszönhette, hogy játékban tartotta csapatát. A kapus büntetőt hárított Biraghi elől, miután Belotti egyszerű testmozdulata Paredes mellett vitte el a labdát (80′). A Roma pedig tudta, hogyan kell ezt kihasználni: A hosszabbítás ötödik percében az ex-frankfurti Ndicka a bal felső sarokba fejelte a labdát Llorentének, aki 13 méterről a levegőbe röplabdázta a labdát.

Ez azt jelentette, hogy a La Viola lemaradt a hetedik helyről, míg a Roma három pontra maradt a negyedik helyen álló Bolognától. Elsőként azonban az európai kupaporond következik: A Firenze csütörtökön a Maccabi Haifát fogadja az Európa-konferencia-liga visszavágóján. A Roma ezt követően a Brighton ellen lép pályára az Európa Ligában (21 óra)