vasárnap, április 28, 2024
HomePremier League"Bokszoló" Klopp szuszog át - és "bumm"

„Bokszoló” Klopp szuszog át – és „bumm”

A Premier League „vad” csúcsmeccse a Manchester City és az FC Liverpool között nem talált győztest, de őrülten szórakoztatott. Jürgen Klopp talált egy sokatmondó összehasonlítást.

„Micsoda játék. Vad.” Jürgen Klopp első konklúziója a végső sípszó után a „Sky”-on találó volt. Alig néhány perccel korábban csapata döntetlenre tartotta a Manchester Cityt annak ellenére, hogy kétgólos hátrányban volt. Az angol bajnoki címért várt összecsapáson mind a Vörösök, mind a Polgárok intenzív, gyors tempójú futballt kínáltak, amelyhez folyamatos lehetőségek sora párosult. A legnagyobb futballmérkőzés Európában jelenleg – meggyőző volt.

Míg Klopp a meccs előtt a teniszhez hasonlította a rivalizálást, a 90 perc után némileg más volt a metaforája: „Úgy is leírhatjuk, mint egy bokszmeccset. Amint leteszed a kezed, kapsz egy hatalmas ütést.”

A piros nadrágos bokszolók pedig vasárnap sok ütést bevállaltak, a címvédésükben a küszöbön álló kiesés felé tántorogtak, különösen a gyenge első félidőben. A hazaiak újra és újra túljátszották az LFC védelmét magas labdákkal, megtalálták a céljátékosaikat, és keresték a közvetlen utat a gólhoz. „Nem emlékszem, mikor játszottak ennyi labdát a lánc mögé” – hangzott Klopp sokatmondó összefoglalója.

A City második gólja is ugyanezen az elven született. Hosszú labda Joao Cancelo, közvetlen közelről Gabriel Jesus, gól (36.). „Azokban a pillanatokban, amikor szusszanni akartunk: Bam.” A ManCity bokszolói a következő csapást mértek a Vörösökre. Pedig az LFC a szünet után azonnal visszatalált a meccsbe Sadio Mané góljával, aki 2-2-re alakította az állást (46.).

„A második félidő eleje sokkal jobb volt” – mondta Klopp, aki a második játékrészben egy sokkal nyugodtabb futballistát edzett, hogy megszerezze a döntetlent a tulajdonképpen jobb házigazdák ellen.

„Sok mindent szerettem. Azt hiszem, közelebb voltunk egymáshoz, mint valaha” – mondta az 54 éves férfi. Ennek ellenére a Liverpool csak „közel volt”. A döntetlennel a Vörösök egy pontra vannak a listavezető City mögött, hét mérkőzéssel a vége előtt. A 2:2 tehát inkább a polgárok kezére játszott. Mégis: „Eddig minden rendben van” – mondta Klopp. „Nagyszerű játék, és együtt kell és együtt tudunk élni az eredménnyel.”

A címvédés egyelőre a háttérben

A címvédés jövő héten ismét háttérbe szorul a Liverpool számára. Szerdán (21 óra) az élvonalbeli negyeddöntő visszavágója az Atletico Madrid otthonában szerepel a programban. Aztán szombaton a Vörösök ismét a ManCity ellen lépnek pályára az FA-kupa elődöntőjében.