csütörtök, március 28, 2024
HomeLa LigaA Barça három büntetőt hibázott - és mégis megnyerte az Eintracht főpróbáját

A Barça három büntetőt hibázott – és mégis megnyerte az Eintracht főpróbáját

Az FC Barcelona annak ellenére megnyerte az Eintracht Frankfurt elleni Európa Liga-selejtező főpróbáját, hogy három büntetőt hibázott a tabella alján álló

A frankfurti 1:1 után Xavinak nem volt kedve kísérletezni, és a középpálya két fiataljának (Pedri és Gavi) adott egy kis szusszanást az Eintracht elleni visszavágó előtt. Elöl Dembelé kezdhetett Aubameyang és Ferran Torres mellett.

Akik azonban a 19. helyen álló csapatnál egyértelmű meccsre számítottak, tévedtek. A Levante, amely a Barcelona legutóbbi két látogatásán (3:3 és 3:1) a lehetséges hatból négy pontot szerzett, felszabadultan játszott. Moralesnek volt az első jó lehetősége kevesebb mint 30 másodperc elteltével, amikor a veterán Dani Alves csúnyán hibázott.

A Barça hasonlóan kiszámíthatatlan volt, mint múlt csütörtökön Frankfurtban, és sokkal többet nyújtott védekezésben, mint támadásban. Tünetértékű, hogy a vendégek legnagyobb lehetőségét a szünet előtt a kapus ter Stegen kezdeményezte egy remek mélységi beadással – de a beálló Ferran Torres túl középre lőtt a büntetőterületen belül (21.).

Garcia ment a hajrában – Aubameyang hirtelen a helyén

Röviddel ezután már 1-0 lett volna a Levante javára, de miután Morales átverte a passzív Dani Alvest és Araujót, ter Stegen erősen belevetette magát a lövésbe – Garcia pedig centikkel a vonal előtt mentette a kapu felé csorgó labdát (26.).

A térfélcsere után a játék sokkal nagyobb szórakoztató értékkel bírt, és további öt gólt hozott. De mindenek előtt: Miután Ferran Torres fejjel kihagyta a Barça legnagyobb lehetőségét (49.), a Levante büntetőt kapott Dani Alves buta szabálytalanságát követően. Morales biztonsággal értékesítette (52.), de négy perccel később – Garcia vétkes volt egy kézilabdában – nem vállalta a második rúgást.

Sorsdöntő döntés, mert Roger kihagyása – ter Stegen a szögletre tippelt – eldöntötte a mérkőzést. Dembelé nem sokkal később vajszínű keresztlabdával találta meg az addig láthatatlan Aubameyangot, aki erőteljesen a jobb sarokba fejelt (59.).

Xavi jokerei nagy hatással vannak a játékra

Röviddel ezután a játék – és vele együtt a mérkőzés menete – a feje tetejére állt: Gavi és Pedri, akit Xavi a Levante második büntetője után cserélt be, együttesen alakították ki a 2-1-es végeredményt (63.). De a házigazdák nem adták fel, és mindent megpróbáltak. És mivel a Barcelona valóban megítélt egy harmadik büntetőt is, a 83. percben ismét döntetlenre állt a meccs: Joker Lenglet két perccel a lecserélése után rálépett ellenfele lábára, amit Melero kihasznált és 2:2-re alakította az állást.

A krízisidőben mindkét fél számára nyílt volt a játék. A Levante mindent bedobott előre, de a hosszabbításban megbűnhődött: Luuk de Jongot, a másik Xavi-joker, Jordi Alba remekül szolgálta ki, a korábbi Gladbach-játékos pedig a hosszú sarokba fejelt (90.+2).

Közeledik a Bajnokok Ligája selejtezője

A 3-2-es győzelemmel a Barcelona visszavette a második helyet a Sevilla FC-től. A közvetlen Bajnokok Ligája-kvalifikáció egyre közelebb kerül. Ha pedig a bajnokságon keresztül nem sikerülne, akkor is ott van az Európa Liga cím lehetősége.

De ahhoz, hogy ez megtörténjen, először a védekezésükön kell javítaniuk jövő csütörtökön, amikor az Eintracht Frankfurt látogat a Camp Nou-ba, hatalmas hazai szurkolói támogatással.