неделя, април 28, 2024
HomePremier League"Боксьорът" Клоп се промушва - и "бам"

„Боксьорът“ Клоп се промушва – и „бам“

„Дивият“ топ мач от Висшата лига между Манчестър Сити и ФК Ливърпул не намери победител, но се забавляваше лудо. Юрген Клоп намери красноречиво сравнение.

„Каква игра. Див.“ Първото заключение на Юрген Клоп в ефира на „Скай“ след последния съдийски сигнал беше удачно. Само няколко минути по-рано неговият отбор задържа равенството на Манчестър Сити, въпреки че изоставаше с две точки. В това, което се очакваше да бъде сблъсък за титлата в английското първенство, „червените“ и „гражданите“ предложиха интензивен, бърз футбол, съчетан с постоянен поток от шансове. Най-големият футболен мач в Европа в момента – беше убедителен.

Въпреки че преди мача Клоп беше оприличил съперничеството на тенис, след 90-те минути метафората му беше малко по-различна: „Можем да го опишем като боксов мач. Щом свалите ръцете си, получавате силен удар.“

И боксьорите с червените панталони получиха много удари в неделя, като се запътиха към неизбежен нокаут в битката за титлата, особено в слабото първо полувреме. Домакините отново и отново пресираха защитата на LFC с високи топки, намираха своите играчи и търсеха директен път към вратата. „Не си спомням кога са играли с толкова много топки зад веригата“, каза Клоп в красноречивото си обобщение.

Вторият гол на Сити също беше отбелязан на същия принцип. Дълга топка Жоао Кансело, директен удар Габриел Жезус, гол (36.). „В моментите, когато искахме да си отдъхнем: Бам.“ Боксьорите на ManCity нанесоха следващия удар на „червените“. И все пак LFC се върна в мача веднага след почивката с гол на Садио Мане за 2:2 (46-и).

„Началото на второто полувреме беше много по-добро“, каза Клоп, който през втория период тренираше по-улегналите състезатели, за да спечели равенството срещу действително по-добрите домакини.

„Много неща ми харесаха. Мисля, че бяхме по-близки от всякога“, казва 54-годишният мъж. Въпреки това Ливърпул беше само „близо“. Равенството остави „червените“ на една точка зад лидерите от Сити, а до края на сезона остават седем мача. Така че съотношението 2:2 е по-скоро в полза на „гражданите“. Все пак: „Досега всичко е наред“, каза Клоп. „Страхотен мач и ние трябва и можем да живеем с резултата.“

Засега надпреварата за титлата е на заден план

Състезанието за титлата се връща на заден план за Ливърпул през следващата седмица. В сряда (21:00 ч.) на дневен ред е вторият четвъртфинален мач в Атлетико Мадрид. В събота „червените“ отново се изправят срещу ManCity в полуфинала за Купата на Англия.