péntek, május 17, 2024
HomeMMABöhm Judoka megvédi címét az Európa-bajnokságon

Böhm Judoka megvédi címét az Európa-bajnokságon

Alina Böhm lenyűgöző formában van a montpellier-i judo Európa-bajnokságon. A német judoka sikeresen megvédte félnehézsúlyú bajnoki címét

Alina Böhm sikeresen megvédte félnehézsúlyú bajnoki címét a montpellier-i judo Európa-bajnokságon, és nyolc és fél hónappal a párizsi olimpia előtt lenyűgöző formát mutatott. A 25 éves, a svábországi Heubachból származó versenyző a 78 kg-os kategória döntőjében legyőzte a világelső olasz Alice Bellandit. Legújabb sikerével Böhm közelebb került a párizsi jegyhez.

Böhm nagy riválisa, az olimpiai bronzérmes Anna-Maria Wagner (Ravensburg) a montpellier-i elődöntőben kikapott Bellanditól, és a bronzmérkőzésen is kikapott az izraeli Inbar Lanirtól, így ötödik lett. Wagner az Európa-bajnokság előtt negyedik volt a világranglistán, jóval megelőzve Böhmöt (11.), aki most felzárkózott. A két világklasszis német bunyós közül csak az egyik indulhat a jövő évi nyári játékokon.

Böhm a játékok utolsó napján biztosította be a német csapat harmadik érmét Montpellier-ben. Dominic Ressel (Kronshagen/81kg) és Mascha Ballhaus (Hamburg/57kg) korábban bronzérmet szerzett. Giovanna Scoccimarro (Vorsfelde/70kg), aki a májusi dohai világbajnokságon az ezüstéremmel Németország egyetlen ezüstérmét szerezte, 16 hónapon belül második keresztszalag-szakadása miatt hiányzott Franciaországban.

A 2022-es szófiai Európa-bajnokságon a Német Judo Szövetség Böhmmel egy aranyat és egy ezüstöt nyert. A montpellier-i Európa-bajnokság valószínűleg az utolsó bajnokság lesz a párizsi játékok (július 26. és augusztus 11. között) előtt. A következő világbajnokságot Tel-Avivban rendezik. Hogy ez 2024-ben vagy 2025-ben lesz-e, az még nyitott kérdés.