hétfő, május 6, 2024
HomeLa LigaBellingham újra és újra! A Real a hosszabbításban nyert Barcelonában

Bellingham újra és újra! A Real a hosszabbításban nyert Barcelonában

A Real Madrid továbbra is számíthat Bellinghamre. A Clasicón a királyiak korán hátrányba kerültek, majd küzdöttek – és a végén mégis 2-1-es győzelmet ünnepelhettek, mivel Bellingham kétszer is betalált

Havi-edző Xavi a Shakhtar Donyeck elleni 2-1-es győzelem után Christensen, Balde és Gavi helyett Inigo Martinezt, Oriol Romeut és Lamine Yamalt (mind a kispadon) vetette be a Barcelonában. A 43 éves edző továbbra is nélkülözte a sérült de Jongot, Pedrit, Koundét és Sergi Robertót. Legalább a kispadra beült az utóbbi időben hiányzó Raphinha és Lewandowski.

A Real Madridnál másképp festettek a dolgok. A régóta sérült Courtois és Militao Eder, valamint a problémás gyerek Arda Güler kivételével Carlo Ancelotti edző a teljes keretből meríthet. Az olasz a Bragában elszenvedett 2-1-es vereséghez képest Alabát, Mendyt, Tchouamenit és Kroost hozta be a kezdő tizenegybe, míg Nacho, Fran Garcia, Camavinga és Modric a kispadon érezte jól magát.

Gündogan villámkezdése

Baldéval, Lopezzel és Gavival a katalánoknál három U20-as játékos is pályán volt – mégis a házigazdák mutatták az érettebb játékot az első félidőben. A Barça világos tervet követett, 4-5-1-ben játszott a labda ellen, jól konszolidálta a középpályát, és így szerezte meg a labdát.

Így alakult ki a korai vezetés: Gündogant nem támadták következetesen középen, majd Tchouameni kontrollálatlan labdájából és Alaba szuboptimális szereléséből is hasznot húzott. Gündogan elfutott, meg lett jutalmazva, és Kepa előtt nem mutatott gyengeséget, a hosszú sarokba lőtt – első Clasicóján a 33 éves játékos elsőre betalált (6.).

A Real nem talál megoldást

A gól lényegében az első sikeres akció volt a nagyon szétszórtan kezdődő mérkőzésen. Az 1:0 után aztán jobb lett, de főleg az FC Barcelona számára. A katalánok védekezésben semmit nem engedtek ki a lélektelen madridiak ellen, és több gólveszélyt is sugároztak: Lopez szerencsétlenül találta el a kapufát (16.), Carvajal épphogy az utolsó pillanatban tudta lefejelni a labdát Joao Felix lábáról (28.), mielőtt Lopez távoli próbálkozása a félidő előtt nem sokkal fölé szállt (38.).

És a Real? A blancók egyáltalán nem találtak megoldásokat, elöl nem alakult ki átütőerő, a középpályán nem volt elég kapaszkodó, ennek következtében pedig a védelem többi részénél újra és újra gondok adódtak. Ancelotti egyáltalán nem lehetett elégedett, a Real szempontjából talán az volt a legjobb, hogy csak 1-0-s előnnyel mehettek a félidőre.

A szünet után a Real kicsit nagyobb lendületet mutatott, és Rodrygo révén korán gólt is szerzett (47.). A Barça azonban továbbra is veszélyes maradt, amit az 51. percben látványosan bizonyított, amikor Inigo Martinez előbb a kapufát találta el, majd Araujo nem tudta legyőzni a jól reagáló Kepát.

Ancelotti a meccs előrehaladtával reagált, előbb Camavingát, majd Modricot és Joselut hozta be. De a „rakétás” Bellingham volt az, aki egyenlített. A mérkőzés nagy részében az angol nem szúrta meg Gavit, de a 68. percben egy ellenőrizetlen fejesre kapta fel a büntetőterület közelében, megpördült a saját tengelye körül, és 23 méterről telibe találta a jobb sarkot – 1:1.

A gólnak igazi hatása volt, a Barcelona hirtelen idegesen viselkedett, a Real pedig egyre erősebb lett, és egyre inkább átvette az irányítást. Xavi reagált, és a záró szakaszra behozta Raphinát, valamint Lamine Yamalt, aki 16 évével, három hónapjával és 15 napjával minden idők legfiatalabb Clasico-szereplője lett. Az intézkedés úgy tűnt, meghozza gyümölcsét, hiszen a hazaiak ismét kinyíltak, sőt, támadásban is megfordultak (Lewandowski, 79., Gavi 80.).

De nem a Barca-jokerek, hanem Bellingham nyomta rá a bélyegét a meccsre: a 20 éves játékos a hosszabbításban egy Carvajal-keresztnél a helyén volt, amit Modric hosszabbított meg, és a labdát ter Stegen bravúrjain keresztül csúsztatta a 2-1-es győzelemhez (90.+2).

Egy hét múlva mindkét csapat számára folytatódik a küzdelem: a Barcelona jövő szombaton San Sebastiánba utazik a Real Sociedad elleni összecsapásra (21.00), míg a Real Madrid másnap a Rayo Vallecanót fogadja (21.00).

Másnap a Real Madrid a Rayo Vallecanót fogadja (21.00).