csütörtök, május 16, 2024
HomeBasketballHazai bukta a bajnokin: az Ulm elszenvedte első szezonbeli vereségét a Ludwigsburg...

Hazai bukta a bajnokin: az Ulm elszenvedte első szezonbeli vereségét a Ludwigsburg ellen

Az 5. játéknapon a BBL eddigi listavezetője, az Ulm a szomszédos Ludwigsburg ellen elszenvedte szezonbeli első vereségét – közel 30 pontos különbséggel. A BBL-be feljutott Rasta Vechta csapata tartja a lépést a tabella élén.

Az MHP Riesen Ludwigsburg meglepetésre elszenvedte szezonbeli első vereségét a bajnok ratiopharm Ulm ellen a kosárlabda Bundesligában. Josh King edző csapata szombaton meggyőző véghajrát követően 99:70-re (39:35) nyert a címvédőnél. Az Ulm 4-1-es győzelmi mérleggel továbbra is az élcsoportban áll. A Ludwigsburg (2-2) a tabella közepén áll.

A címvédő immár holtversenyben áll a Niners Chemnitz, az EWE Baskets Oldenburg és a feljutott Rasta Vechta csapatával, akik szintén 4-1-es mérleggel állnak. A Chemnitz az utolsó helyen álló weißenfelsi Syntainics MBC ellen folytatta győzelmi sorozatát, a szászok 74-65 (31-33) arányban nyertek, sorozatban negyedik sikerüket aratták. A Vechta hosszabbítás után 97:90-re (79:79, 38:37) nyert a Basketball Löwen Braunschweig ellen.

Az 5. játéknap további menetében az élcsapatok közül a Bayern München és az Alba Berlin (mindkettő 3:1) is egyenlíteni tud az élcsoportban.

Ulm teljesen összeomlik a negyedik negyedben

Az ulmi bajnok kezdte jobban a mérkőzést és tíz perc után 20:14-re vezetett, de a vendégek egyre jobban belelendültek a játékba és a nagyszünetben már négy ponttal vezettek. A térfélcsere után is az Óriások maradtak fölényben, és a harmadik negyed végére 65:56-ra növelték előnyüket. A végén a Ludwigsburg bravúros utolsó negyed (34:14) biztosította az Ulm számára a hazai debütálást.

Az utolsó negyedben a bajnok teljesen összeomlott, és 15:0-s futást engedélyezett ellenfelének. L.J. Figueroa 16 ponttal az Ulm legjobbja volt, Silas Melson 20 pontot szerzett a Ludwigsburgnak.

Az Ulm számára nem ez volt az első fájó vereség a Ludwigsburg ellen a közelmúltban. Az elmúlt hét párharcból hatot az Óriások nyertek, a 2020-as BBL elődöntőben és a 2022-es negyeddöntőben is az Ulm bukott a szomszédok ellen

ratiopharm Ulm – MHP Riesen Ludwigsburg 70:99 (35:39)

Az Ulm legjobbjai: Figueroa (16 pont), de Paula (14), Nunez (11).
Ludwigsburg legjobbjai: Melson (20), Buie (17), Graves (13), Lewis (10), Childs (10).