szerda, május 1, 2024
HomeLa LigaBellingham nyitja a gólok sorát a Villarreal ellen - Alaba súlyosan megsérült

Bellingham nyitja a gólok sorát a Villarreal ellen – Alaba súlyosan megsérült

A Real Madrid egyértelműen nyert az FC Villarreal ellen a La Liga 17. játéknapján. Az erős első félidő után a másodikban már csak kicsit kellett remegniük a blancóknak – egy kettős találat egyértelművé tette a dolgokat. Alaba súlyos térdsérülése beárnyékolta a győzelmet

Carlo Ancelotti, a Real edzője az Union Berlin 3:2-es legyőzése után rotálta a keretét a Premier League-ben: Lunin, Rüdiger, Mendy, Bellingham és Brahim Diaz kezdett Kepa, Nacho, Fran Garcia, Dani Ceballos és Joselu (mind a kispadon) helyett. Kroos ismét a kezdőbe került.

A Villarreal edzője, Marcelinho a kapus Jörgensen, Mandi, Alfonso Pedraza és Morales nélkül állt fel a Stade Rennes elleni 3-2-es vereség után az Európa Ligában, Reina és az ex-Leipzig játékos Sörloth pedig a kispadra esett. Gabbia és Foyth teljesen hiányzott a Sárga Tengeralattjáró keretéből.

A madridiak kedvencei már a mérkőzés elejétől fogva jobbak voltak a játékban. Bellingham már a hajrában eladta a vezetést az ex-blancói Raul Albiol (7.) hibája után. A 25. percben azonban a saját maga által előkészített angol volt a helyén, aki a szezonbeli 13. gólját fejelte a kapuba. Ezt a veterán Modric készítette elő – aki néhány másodperccel korábban a keresztlécet nem találta el (23′).

Alaba megsérült a pályán – Rodrygo gólja így is számít

Az Ancelotti-csapat továbbra is uralta az eseményeket, a Villarreal alig-alig jutott szóhoz. Az első félidő közepén azonban sokk érte a fehéreket, amikor Alaba bokája kifordult, és bal térdsérülése miatt nem tudta folytatni a játékot, ezért lecserélték (35′). A madridiak pozitívan folytatták, Rodrygo egy szöglet után egy kavarodásból szerzett gólt (37.). Az eredetileg érvénytelenített gólt a VAR döntése után számolták be

A második félidő nyugodt tempóban kezdődött, eleinte kevés történt egyik oldalon sem. Az egyenlítő gól végül a semmiből jött Morales révén, aki egy szép passz után a kapu elé került, és higgadtan maradt Lunin előtt (54′). A másik oldalon Rodrygót Jörgensen akadályozta meg (57′).

Brahim Diaz szólója a 3:1

A Realnak most akadtak gondjai, a Villarreal visszaküzdötte magát. De aztán eljött Brahim Diaz pillanata. Felvette a tempót a középpályán, megkerülte Cuencát a büntetőterületen belül, és befejezte (64′). Négy perccel később Capoue hibája után Modric talált be (68′).

4:1 után alig történt valami, a Real megérdemelten futott ki győztesnek. A fehérek legközelebb a Deportivo Alaveshez látogatnak (csütörtök, 21.30), akik hétfőn (21.00) biztosíthatják, hogy a Girona ne térjen vissza az első helyre, amit éppen a Realtól vettek el.