péntek, május 3, 2024
HomeFootballAz ex-dortmundi Diallo irányt szabott: Szenegál az Afrika-kupa döntőjében

Az ex-dortmundi Diallo irányt szabott: Szenegál az Afrika-kupa döntőjében

Mint legutóbb 2019-ben, most is Szenegál van az Afrika-kupa döntőjében. A korábbi dortmundi Abdou Diallo állította fel a talajt a győzelem útjára a Burkina Faso elleni 3-1-es győzelem alkalmával.

A nemzetközi futball több sztárjával a kezdő tizenegyben Szenegál egyértelmű favorit volt Burkina Faso ellen az Afrika Kupa első elődöntőjében, de Mané, Gueye & Co. félidőben nem sokat láthattak.

A figyelem középpontjában Bamlak Tessema etióp játékvezető állt, aki fél óra elteltével mutatott először a pontra: Koffi Burkina Faso kapus Koffi futott el a kapujától, de hevesen ütközött Kouyatéval, miközben egy hosszú labdát próbált elütni. A játékvezető először büntetőt ítélt, de a videóképek megtekintése után támadó szabálytalanságnak minősítette. Mindkét játékost sokáig kellett kezelni, Koffinak hat perc szünet után sem ment tovább.

Újabb vita alakult ki a szünet előtt, amikor Idrissa Gueye a büntetőterületen belül karon találta a Leverkusen játékosát, Tapsobát, és a játékvezető ismét büntetőt ítélt. A VAR ismét közbelépett, és a játékvezető ismét megváltoztatta a döntését (45.+9).

Az újrakezdést követően a játék sokkal csendesebbé vált, és a játék színvonala jelentősen visszaesett. Szenegál újra és újra próbálkozott, de többnyire elakadt támadásban. Egy jobbról elvégzett szöglet után Koulibaly akrobatikusan passzolta a labdát Diallóhoz, aki öt méterről higgadt maradt és a bal sarokba fejelt (70. perc).

Mané dönt egy zsetonnal

Senegal egymás utáni második döntős szereplését hat perccel később Dieng hozta még közelebb, akinek csak át kellett tolnia Mané erős beadását közelről. Gueye is elment a labdáért, de Dieng volt az utolsó, aki a különbséget megcsinálta. A záró fázisban azonban egy rövid izgalom következett, amikor Touré egy jobbról érkező keresztlabdát tizenegy méterről, térddel a jobb sarokba helyezett – csak 1:2 (82.).

A döntő gólt azonban a 87. percben Mané szerezte, aki egy kontratámadás során megelőzte Burkina Faso hátvédsorát, és higgadt csellel fejezte be a meccset.

Senegál bejutott a döntőbe, ahogyan a legutóbbi, 2019-es Afrika-kupán is, amikor a Terangal Lions Algériától kapott ki. Hogy ki követi Mané & Co-t a döntőbe (vasárnap, 20:00), az csütörtökön dől el, amikor a házigazda Kamerun Egyiptommal találkozik (20:00). Burkina Faso számára szombaton (20:00) a bronzérem még mindig tét nélküli.