szombat, április 27, 2024
HomeBundesligaGálaelőadás az új szerződést aláíró Hatate-től: A Celtic lerohanta és megelőzte a...

Gálaelőadás az új szerződést aláíró Hatate-től: A Celtic lerohanta és megelőzte a Rangerst

A Celtic 3-0-ra verte a Rangerst a skót élvonalbeli tabella összecsapásán, így átvette a vezetést. Kiemelkedő ember volt egy új aláírás.

A tabella első helyének kilátásával és a frenetikus Celtic Parkkal a hátuk mögött a Hoops a 427. Old Firm-meccset a gázpedál lenyomásával kezdte. A télen Japánból érkezett új szerzemény, Hatate egy jól helyezett 17 méteres lövéssel (5.) jutalmazta az erős nyitószakaszt.

McGregor csak átmenetileg tartotta meccsben a Rangerst

A derbi hosszú időn keresztül rendkívül egyoldalú maradt, a Rangers alig jutott túl az alkalmi könnyítéseken. Nem igazán lehetett tűszúrásnak nevezni. A vendégek legjobbja McGregor kapus volt, aki háromszor is megakadályozta, hogy Giakoumakis rosszabbat tegyen (15., 18., 26.).

A kapust csak Hatate lövése után hívták újra akcióba (42.) – a harmadik kelta gólnál Abada lőtt zavartalanul be, a beadás asszisztként funkcionált (44.). 3:0 a szünetben, és ez megérdemelt volt.

Ez hiányzott a szükséges szerencse is

A folytatás után a Celtic hagyta, hogy a Rangers tegye a dolgát, és a hazaiak továbbra is veszélyesebbek voltak az ellentámadásoknál. Arfield életjelét követően (54.) kissé megbillent a játék képe, Giovanni van Bronckhorst csapata fokozatosan nyomást generált és közel került a gólszerzéshez.

A (meccs előtt) listavezetőnek azonban túl sok volt a tehetetlenség – és túl kevés a szerencse -, hiába ostromolták (időnként) az ellenfél büntetőterületét: a csereként beállt Jack közel 30 méterről a keresztlécre hegesztette a labdát (79.), a Rangersnek a végéig nem sikerült gólt szereznie. Ezt erősítette meg Goldson ígéretes, de hiábavaló fejese (90.+4).

A bajnokot így 44 játéknapból 24 után egyelőre a tabella élére cserélték, az elsősorban a második időszakban adminisztrált Celtic már egy pont előnnyel áll a tabella élén.