csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballAz Arsenal nagy számok estéje

Az Arsenal nagy számok estéje

A Liverpool és a Manchester City állt az élen a bajnoki versenyfutásban, az Arsenal lenyűgözően követte őket Sheffield Wednesdayben. Néhány lenyűgöző statisztikával

A jegyük a teljes 90 percig érvényes lett volna, de a Sheffield United néhány szurkolója már negyedóra után elhagyta a Bramall Lane-t. Nekik ugyanis elegük volt.

Gabriel Martinelli, a Sheffield United hétfő esti vendégének, az Arsenal FC-nek a szélsője már a 15. percben 3-0-ra alakította az állást, ezzel gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést a bajnokság utolsó és harmadik helyén álló klub között. De nem csak ez. A brazil két figyelemre méltó sorozat meghosszabbítását is előkészítette

Amikor a végső sípszó helyi idő szerint este 10 óra körül megszólalt, az Arsenal 6-0-s győzelmével az angol bajnokság történetének első olyan csapata lett, amely sorozatban három idegenbeli mérkőzést nyert legalább öt gólos különbséggel. Először 6-0-ra a West Ham, majd 5-0-ra a Burnley, most pedig 6-0-ra a Sheffield Wednesday ellen.

A United eközben beállította azt a hálátlan rekordot, hogy az angol bajnokság történetének első olyan csapata, amely négy egymást követő hazai mérkőzésen legalább öt gólt kapott: 2-5 az FA-kupában a Brighton ellen, 0-5 a bajnokságban az Aston Villa ellen, majd ismét a Brighton ellen. Most az Arsenal elleni vereség, ami már 15 perc után látszott. Kontextus, ami egy kicsit érthetőbbé teszi a korai hazautazást néhány szurkoló számára

A gólkülönbség az Ágyúsok mellett szól

Nagy számok estéje volt a Bramall Lane-en, sőt, igazán nagy számok, de ennek csak egy csapat örülhetett. Az Arsenal gólvágója Kai Havertz és Ben White is nagy jubileumi gólt szerzett: az angol védő az Arsenal történetének 10.000. gólját szerezte, ezzel beállítva a 6-0-s végeredményt. A német támadó korábban már megszerezte 150.000. gólját az angol élvonalban.

Míg a Penge 13 ponttal továbbra is a 20. helyen áll a Premier League-ben – a biztonsági határtól már tizenegy pontra van -, addig az Arsenal a bajnoki hármas csatában egyenlített a Liverpool (amely csak a hosszabbításban nyert) és a Manchester City (amely hátrányból fordítva nyerte meg a derbit) előtt: Vörösök 63, Égszínkékek 62, Ágyúsok 61. A gólarányok – természetesen – Mikel Arteta csapatának javára szólnak. Egyik csapat sem lőtt több gólt (68) és kapott kevesebbet (23).