kedd, május 7, 2024
HomeFootballÁlom szabadrúgás benne: Dél-Afrika hazaküldi Marokkót

Álom szabadrúgás benne: Dél-Afrika hazaküldi Marokkót

Marokkó meglepetésre, de nem érdemtelenül búcsúzott a 2024-es Afrika Kupa utolsó, 16-os fordulójában. Egy korábbi dortmundi játékos tragikus figurává vált, míg egy dél-afrikai álomgólt lőtt

Marokkó, amely a Zambia elleni 1-0-s győzelemhez képest a sérült Ziyechet nélkülözte – helyette a Leverkusen játékosa, Adli kezdett -, megszerezte a mérkőzés első gólját. En-Nesyri próbálkozását azonban Williams hárította, majd a játékvezetői ítéletet lesről adták ki (9′). Sokatmondó jelenet, hiszen Walid Regragui edző csapatának rengeteg gondja akadt

Bono kénytelen nyújtózkodni

A dél-afrikaiak bátrak voltak, sőt, az első félidő legjobb lehetősége is Mokoena előtt adódott: Bonónak kellett kapkodnia és mentenie, miután a labda a kapuba került (16′). És mivel az ex-dortmundi Hakimi és a Bayern München védője, Mazraoui (izomköteg-szakadás után fitt) sok akciót teremtett a széleken, de a marokkóiakhoz hasonlóan alig tudtak betörni, gólnélküli lett az első félidő vége.

Az Atlasz Oroszlánjai nagy lendülettel jöttek ki az öltözőből. Ez vezetett Marokkó legnagyobb lehetőségéhez, de Ounahi a kapu fölé lőtt, miután Adli megszerezte a labdát (47′). A Hugo Broos által edzett dél-afrikaiak, akik egyébként legutóbb legyőzték Marokkót (2:1 az Afrika-kupa selejtezőjében), mintha elfogyott volna az erejük

A semmiből jött az 1:0-s gól az esélytelenek számára: Makgopa egy középpályás megmozdulást követő jó labdaátvétel után a büntetőterületen belül könnyedén meg tudta verni Bonót (57′). A túloldalon Abde-t Williams (59.) utasította vissza az Atlasz

dühöngő Oroszlánjai számára.

Hakimi bukott – Mokoena álomgólja

Míg Marokkó fokozta a nyomást, a Bafana Bafana megőrizte hidegvérét és gyakorlatilag semmit sem engedett. A 81. percben a favoritok csak egy újabb veszélyes lövést kaptak – és mivel El Kaabi lövésébe Mvala belenyúlt, a videofelvételek megtekintése után büntetőt ítéltek. Hakimi azonban csak a keresztlécet találta el a döbbent marokkóiaknak (85′).

A végén még rosszabb lett a helyzet Marokkó számára. Amrabat egyenes pirosat kapott egy Mokoena elleni vészmegállásért (90.+4), az így megítélt szabadrúgást pedig a szabálytalankodó játékos gyönyörűen a sarokba értékesítette (90.+5). A marokkóiak létszámfölénye miatt a tízperces hosszabbításban már alig maradt tennivaló, és az Atlasz Oroszlánjai nem is jelentettek igazi veszélyt. Dél-Afrika viszont a negyeddöntőben a Zöld-foki szigetekkel találkozik szombaton, német idő szerint 21 órakor