szombat, április 20, 2024
HomeBasketballAdebayo vezetésével a Heat szűk idegenbeli győzelmet aratott és vezet a sorozatban

A Boston Celtics 2-1-es hátrányba került a keleti döntő harmadik mérkőzésén. Daniel Theis csapata 103-109-re kikapott a Miami Heat otthonában a TD Gardenben.

Center Theis a kezdőben volt, de tíz perc játék alatt mindössze egy pontot és három lepattanót szerzett. Az utóbbi időben kiemelkedő teljesítményt nyújtó Jayson Tatum is elmaradt a lehetőségeihez képest, mindössze tíz pontot szerzett. A Celtics soha nem vezetett, de a 62-37-es hátrányt egy pontra csökkentette – 93-92-re, 2:40 perccel a vége előtt a 40 pontot szerző Jaylen Brown hárompontosával.

A Jimmy Butlert (térdsérülés) a teljes második félidőben nélkülöző Heatnél a center Bam Adebayo 31 ponttal és tíz lepattanóval nyűgözött le. A sorozat negyedik mérkőzését kedd este ismét Bostonban játsszák.

Négy győzelem szükséges a legjobb hét elleni sorozatban az NBA-döntőbe jutáshoz.

A második playoff-elődöntő a Maxi Kleber vezette Dallas Mavericks és a Golden State Warriors között 0-2-re áll.