четвъртък, март 28, 2024
HomeBasketballАдебайо изведе "Хийт" до минимална победа и преднина в серията

Адебайо изведе „Хийт“ до минимална победа и преднина в серията

„Бостън Селтикс“ изоставаха с 2:1 в третия мач от финалната серия на Изток. Отборът на Даниел Тейс загуби от Маями Хийт със 103:109 у дома в TD Garden.

Центърът Тейс беше в стартовия състав, но за десет минути игра успя да отбележи само една точка и три борби. Джейсън Тейтъм, който напоследък се представяше отлично, също беше под потенциала си със само 10 точки. Селтикс никога не са водили, но намалиха изоставането си от 62-37 точки до 93-92 точки 2:40 минути преди края с тройка на Джейлън Браун, който отбеляза 40 точки.

За „Хийт“, които бяха без Джими Бътлър (контузия на коляното) през цялото второ полувреме, центърът Бам Адебайо впечатли с 31 точки и 10 борби. Четвъртият мач от серията ще се играе отново в Бостън във вторник вечер.

Необходими са четири победи в серията от седем мача, за да се достигне до финалите на НБА.

Вторият полуфинал от плейофите между Далас Маверикс, отбора на Макси Клебер, и Голдън Стейт Уориърс е 0-2.