szombat, május 18, 2024
HomePremier LeagueA Newcastle vezeti a következő pincehelyzetet - Wilson előtt már csak Shearer...

A Newcastle vezeti a következő pincehelyzetet – Wilson előtt már csak Shearer van

A Newcastle United szombat délután a következő pincehelyi ellen mutatta meg góléhségét: 4-1 a Burnley FC otthonában, a góllövő Wilson egy egészen különleges találattal nyitotta a gólok sorát

A Newcastle United formába lendülése folytatódik: Az elmúlt hét meccsből ötödik győzelmükkel a Szarkák továbbra is nagy nyomás alatt tartják a Manchester Unitedet és a hatodik helyet. Szombat délután Eddie Howe menedzser csapata kihasználta az újabb hálás feladatot. Pontosan egy héttel az utolsó helyen álló Sheffield United elleni 5:1-es győzelem után az utolsó előtti helyen álló Burnley-t fektették két vállra idegenben.

A gólszerző Wilson nyitotta a gólok sorát a 4-1-es győzelem alkalmával: 19 fellépésén kilencedik bajnoki gólja a könnyebbik fajtából való volt, a 32 éves játékos az ötméteres területen belülről talált be (19.). Ez volt a 47. Premier League-gólja, ami azt jelenti, hogy a Premier League góllövőrekordjainak klubon belüli rangsorában csak Shearer előzi meg – Beardsley (46) megelőzte őt.

A Newcastle nem elégedett meg a vezetés megszerzésével, hanem még a szünet előtt még egyet javított: Wilson kezdeményezett, a szorgalmas és támadó szellemű Murphy előkészített, Longstaff pedig a távoli sarokba tartó lapos lövéssel 2-0-ra szépített (35.). Nem sokkal később már el is dőlt a mérkőzés: Gordon hozta helyzetbe Bruno Guimaraest, aki jéghideg pontossággal a hosszú sarokba lőtt (40′).

A brazilnak ez volt a negyedik közvetlen gólja az elmúlt öt mérkőzésen. Ennél is lenyűgözőbbek azonban Gordon számai, aki a Premier League történetében már csak a harmadik Newcastle-játékos, aki egy szezonban legalább tíz gólt szerzett és tíz asszisztot adott. Fox (1994/95, 10 gól/11 assziszt) még utolérheti Gordont (10/10), Cole (1993/94, 34/13) már elérhetetlen.

Isak gyorsan feledteti siralmas büntetőzését

A szünet után Gordon ismét betalálhatott volna, de Isak szerencsétlenül hibázta el az angol által megítélt büntetőt (52′). Három perccel később azonban a svéd a helyén volt, és 4:0-ra alakította az esélyesek javára (55′)

Csak a tiszta lap nem adatott meg Dubravkának: Gudmundsson szöglete után O’Shea fejese a hosszú sarokba pottyant, ezzel beállítva a 4-1-es végeredményt a Burnley szemszögéből (86′). A Newcastle a magabiztos idegenbeli győzelemmel egyelőre feljött a hatodik helyre, amit a Manchester United hétfő este a Crystal Palace ellen szeretne visszavenni.