szombat, május 18, 2024
HomeBasketballEgyre valószínűbb a BBL kiesés a Tübingen számára - Chemnitz újra a...

Egyre valószínűbb a BBL kiesés a Tübingen számára – Chemnitz újra a pályán

A BBL kiesési harcában egyre fenyegetőbb a helyzet a Tübingen és a Crailsheim számára a vereségek után. Az Oldenburg biztonságban van a rájátszásért folytatott rájátszásban

A Tigers Tübingen a BBL-ből való kiesés szélére került. A sváb klub szombaton 63:79-re (28:42) kikapott az EWE Baskets Oldenburg otthonában idegenben, és sorozatban kilencedik vereségét követően továbbra is a tabella végén áll. Az Oldenburg sorozatban ötödik hazai győzelmével megőrizte kilencedik helyét, és ezzel biztosította helyét a rájátszásban.

A Tübingen egy rossz kezdés után már három és fél perc után 10:0-s hátrányba került, és az egész mérkőzésen egyszer sem vezetett. A vendégeknél Erol Ersek 18 ponttal acélozta meg magát a vereség ellen, míg az Oldenburgot Geno Crandall (20 pont, nyolc lepattanó, hat assziszt) és Ebuka Izundu (18 pont, kilenc lepattanó) vezette.

Az alagsoriak üres kézzel távoztak

A tübingeni klub csak akkor maradhat a ligában, ha megnyeri utolsó két meccsét, utoléri az MLP Academics Heidelbergt és megnyeri a Heidelberg elleni fej-fej melletti döntetlent. Az Academics a ratiopharm Ulm elleni győzelemmel megpecsételhette volna a Tübingen kiesését, de gyenge támadójáték után 57:73 (31:42) arányban kikapott a címvédőtől. Az Ulm továbbra is ötödik a tabellán

A Hakro Merlins Crailsheim is továbbra is bizonytalan helyzetben van a kiesési harcban: miután 82:109 (40:54) arányban kikapott a Bamberg Baskets otthonában, továbbra is az utolsó előtti helyen áll, és egy győzelemmel kevesebbet tud felmutatni, mint a Heidelberg. A Bambergnek a 14. szezonbeli győzelmét követően még van esélye a play-in helyekre való felkapaszkodásra.

A közvetlen rivális Veolia Towers Hamburg 79:85 (39:44) arányban kikapott a Niners Chemnitz otthonában, de 15 győzelemmel továbbra is a tizedik helyen áll. A Chemnitz az európai kupasiker után most a BBL-ben is újra nyert, ahol nemrég még zsinórban háromszor kikapott, és továbbra is a harmadik helyen áll