kedd, április 30, 2024
HomeFootballA következő döntő következik: Mandragora álomgólja megnyitja az utat Firenze előtt

A Coppa Italia (1:2 az Inter ellen) és a Konferencia Liga 2023-as döntőjének (1:2 a West Ham ellen) elvesztése után az AC Fiorentina a következő döntőre készül. Az Atalanta Bergamo elleni kupaelődöntő első mérkőzésén 1-0-s győzelmet arattak

Az Atalanta és a firenzeiek először március 17-én találkoztak volna a Serie A 29. játéknapjának keretében, de a mérkőzés rövid időn belül elmaradt. Az ok: az AC ügyvezetője, Joe Barone szívrohamot kapott, majd meghalt.

Most, mielőtt a bajnoki mérkőzést újratervezték volna, a két csapat a Coppa Italia elődöntőjében találkozott egymással. A Fiorentina edzője, Vincenzo Italiano, aki hat Serie A-mérkőzéséből mindössze egyet nyert meg, beleértve a legutóbbi, Milan elleni 2-1-es vereséget is, és a nemzetközi versenyfutásból is kiszállt védenceivel, az ex-Stuttgartos Gonzalezt és a Roma kölcsönjátékosát, Belottit választotta támadásban. Eközben ellenfele, Gian Piero Gasperini sérülés miatt kénytelen volt nélkülözni olyan kulcsjátékosokat, mint Scalvini és de Ketelaere, de elöl Lookmanra és Miranchukra számíthatott.

Mandragora kiüt egyet

Az egész első félidőben azonban a bergamaszkok nem tudtak mit kezdeni a támadófutballal ezen a kupaszereplésen. Egyedül Koopmeiners távoli lövése, amit blokkoltak, utalt valami veszélyre

A lilák teljesen uralták a játékot, és a szurkolóik által felbuzdulva a kezdetektől sokkal jobban kombináltak. Sokkal határozottabban is cselekedtek, és agresszívebbek voltak a szerelésekben.

A lehetőségek tekintetében is jól néztek ki: Az ex-stuttgarti Gonzalez a 11. percben tesztelte Carnesecchi kapust, Beltran szintén nem tudta legyőzni az AC kapusát (23′), majd Belotti szűken hagyta ki Gonzalez keresztlabdáját (24′). A varázslat azonban a 31. percben megtört, amikor a Firenze megszerezte a vezetést – és hogyan: Mandragora mintegy 25 méterről vett magának bátorságot, és a bal belső kapufa segítségével fantasztikusan és megállíthatatlanul dübörögte be a labdát

Csak Scamacca készteti megremegni Firenzét

A második félidő mindeközben inkább az ügyintézés jegyében telt, pedig a 2-0-s vezetés mindenképpen benne volt a pakliban. Gonzalez egy veszélyes fejessel nem talált be, miután Carnesecchi, az Atalanta kapusa remekül próbálkozott (57′). A 63. percben pedig a kapus maradt a győztes ebben a párharcban. Belotti és Ranieri (69.), akiknek rövid időn belül két lehetőségük is volt arra, hogy növeljék az előnyt – de célt tévesztettek -, szintén bosszankodhattak

Az este összességében sikeresnek mondható, hiszen a Fiorentina védelme semmit sem hagyott ki a kezéből, és tartotta az 1-0-s végeredményt. Az egyenlítő gól csak a 66. percben volt a levegőben, amikor Scamacca szűken mellé lőtt egy Bakker keresztlabdát. Így a tavalyi döntős Firenze 1-0-s győzelmet ünnepelhetett, amely megnyitotta az utat a fináléba. A visszavágót április 24-én (21 órakor) rendezik meg.