kedd, május 7, 2024
HomeLa LigaA Girona a vezetés ellenére hátrányba került: A katalánok lecsúsznak az élről

A Girona a vezetés ellenére hátrányba került: A katalánok lecsúsznak az élről

Öt egymást követő győzelem után ismét pontokat veszített a Girona, hiszen a katalánok 1-1-es döntetlent értek el a Bilbao otthonában, amely az ellentámadásból egyenlített

XXXWC: A Real Madrid vasárnap esti, Cadiz elleni kényelmes győzelmével a Girona is beleszorult az első helyért folytatott küzdelembe. A katalánoknak győzelemre volt szükségük a Bilbao ellen ahhoz, hogy megvédjék az első helyet. Ám még a meccs kezdete előtt csapás érte a Blaugranát: a gólkirályuk, Dovbik izomproblémákkal hiányzott. Helyére Stuani érkezett, aki a Rayo Vallecano elleni 2-1-es győzelem egyetlen cseréje volt.

A cserejátékos az első félidőben részt vett a hazaiak legveszélyesebb megmozdulásaiban. A veterán a 10. és a 20. perc közötti nyomás alatt előbb a keresztlécre fejelt (14. perc), majd nem tudta legyőzni Unai Simont (18. perc).

Herrera gólját érvénytelenítették.

Bár a Girona a csendes első félidő után fokozatosan átvette az irányítást, a Bilbao alakította ki a legjobb lehetőségeket az első 45 percben: Guruzeta egy elkapkodott műesést (5′) hagyott ki a vezetés megszerzéséhez, de Marcos pedig éppenhogy fölé lőtt (23′). Herrera gólját a labdát a kezében elkapó Savio szabályosan érvénytelenítette, mivel a labdát a kezében fogta (27′), így mindkét csapat gól nélkül vonult a félidőre.

Tíz perccel a folytatás után gólt ünnepelhettek az Estadi Montilivi szurkolói a rendes játékidőben: Savio lövése Tsigankovhoz csúszott, aki a sarokba lőtt.

Inaqui Williams

ügyességgel lőtt gólt.
A vezetés azonban kevesebb, mint 15 percig tartott, mivel a Blankák hagyták magukat megelőzni. Vega és Sanse révén Inaki Williamshez került a labda, aki ügyesen keresztbe tette a labdát Alex Garciának, aki higgadtan fejezte be (67′).

A záró percekben nem a hazaiak keresték zsinórban hatodik bajnoki győzelmüket, hanem az Athletic Club támadólag lépett fel. Ernesto Valverde csapata azonban nem lett megjutalmazva, így maradt az 1-1-es döntetlen.

Ezzel a döntetlennel a katalánok átengedték az első helyet a Real Madridnak. Eközben a Bilbao továbbra is ötödik a tabellán, és nem tud felzárkózni a Barcelonához – a Barca 1-1-es döntetlennel elégedett meg a Rayo Vallecano otthonában

Mindkét csapatra újabb kihívás vár szombaton, amikor a Girona a Valenciát (14:00), a baszkok pedig a Vallecanót (16:15) fogadják.