péntek, április 26, 2024
HomeBasketballA Bayern felülmúlja a Barcelonát! Egyenlítő gól a Palau Blaugranában

A Bayern felülmúlja a Barcelonát! Egyenlítő gól a Palau Blaugranában

Az első mérkőzésen az FC Bayern megszimatolta a Palau Blaugranában a vendégpuccsot, a második párharcban a Trinchieri-csapat duplázott a katalánoknál

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata meglepetésre győzött az FC Barcelona otthonában az Euroliga rájátszásának negyeddöntőjében, és kiegyenlítette a legjobb ötbe jutásért zajló sorozatot. Andrea Trinchieri edző csapata csütörtökön 90-75-re (48-35) győzött az öt lehetséges meccsből a csúcsfavoritnál, és a nyitó vereség után erős formát mutatott. A szerdai (20.30/MagentaSport) és a két nappal későbbi hazai mérkőzésen aratott két győzelemmel a Bundesliga-klub lenne az első német klub, amely bejutna a belgrádi Final Fourba.

Az első találkozóhoz hasonlóan a müncheniek kezdték jobban a mérkőzést. A vendégek tíz perc után 23:18-ra vezettek. Az első meccsen elért 67:77-gyel ellentétben a bajorok nem engedték játékba az alapszakasz első csapatát. Alig két és fél perc elteltével a második játékrészben a pontos Deshaun Thomasnak (16 pont a nagyszünetig) köszönhetően már 35:20 volt az állás. A nagyszünetben a kulcscsontsérülést szenvedett Darrun Hilliard nélkül 13 ponttal vezetett a Trinchieri csapat.

Obst kontrázik Mirotic ellen – a Bayern idegenbeli bemutatkozása

A Barcelona egyértelműen nagyobb nyomás alatt jött ki az öltözőből. A házigazdák a korábbi NBA-profi Nikola Mirotic vezérletével 25 perc után 47:53-ra csökkentették az előnyt. A Bayern a harmadik negyed vége előtt nem sokkal megtartotta szűk előnyét. Majd a válogatott Andreas Obst 20 másodpercen belül két távoli lövést is értékesített, így 67:56 lett az állás.

A litván edző, Sarunas Jasikevicius csapata az utolsó harmadban sem tudott talpra állni. A Bayern okosan védekezett és támadásban is újra és újra betalált. A müncheniek számára, akik először nyertek idegenben rájátszásbeli meccset, Thomas 25 ponttal, valamint Obst 15 ponttal volt meggyőző.

Trinchieri továbbra is a földön marad

Trinchieri a siker ellenére sem akart eufóriába esni. „Tudom, hogy milyen a helyzet. Nagyon földhözragadt és földhözragadt vagyok. A Barça tudja, hogyan kell ezen átvergődni” – mondta az olasz.