петък, април 26, 2024
HomeBasketballБайерн превъзхожда Барселона! Изравнителен гол в Палау Блауграна

Байерн превъзхожда Барселона! Изравнителен гол в Палау Блауграна

В първия мач ФК Байерн измъкна гостуващия дубъл в Палау Блауграна, а във втория двубой отборът на Тринкиери излъга каталунците.

Баскетболният отбор на ФК „Байерн Мюнхен“ изненадващо спечели срещу ФК „Барселона“ в четвъртфиналите на плейофите в Евролигата и изравни резултата в серията от пет мача. Отборът на треньора Андреа Тринчиери спечели с 90:75 (48:35) във втория от петте възможни мача на най-големия фаворит в четвъртък и показа силна форма след поражението на откриването. С две победи в домакинските си мачове в сряда (20.30/MagentaSport) и два дни по-късно клубът от Бундеслигата ще стане първият германски клуб, който ще влезе във финалната четворка в Белград.

Както и в първата среща, мюнхенският отбор започна мача много по-добре. След десет минути гостите бяха напред с 23:18. За разлика от 67:77 в първия мач, баварците не позволиха на първия отбор в основния кръг да влезе в игра. Само след две минути и половина през втория период резултатът беше 35:20 благодарение на точния Дешан Томас (16 точки до почивката). На почивката отборът на Тринчири водеше с 13 точки без Дарън Хилиард, който получи травма на ключицата.

Obst контрира Миротич – дебют на Байерн като гост

Барселона излезе от съблекалнята явно по-напрегната. Водени от бившия професионалист в НБА Никола Миротич, домакините намалиха преднината си до 47:53 след 25 минути. Байерн запази крехката си преднина до малко преди края на третата четвърт. След това националът Андреас Обст реализира два далечни изстрела в рамките на 20 секунди, за да направи резултата 67:56.

Отборът на литовския треньор Сарунас Ясикевичус не се възстанови в последния период. Байерн се защитаваше умно и също така вкарваше отново и отново в атака. Убедителни за мюнхенския отбор, който за първи път спечели гостуване в плейофите, бяха Томас с 25 точки, както и Обст с 15 точки.