vasárnap, április 28, 2024
HomeSerie AA Bayern ellenfele a Lazio három kiküldetést és 0:1-et kapott a Milan...

A Bayern ellenfele a Lazio három kiküldetést és 0:1-et kapott a Milan ellen

A Lazio és a Milan összecsapásával kezdődött a Serie A 27. játéknapja az olasz fővárosban. A sokáig kiegyenlített mérkőzés a vége felé egyre fordulatosabbá vált. A végén három római kezdő tizenegyest is kiállítottak – olykor furcsa körülmények között -, míg a Rossoneri végül győzött

A Serie A 27. játéknapjának kezdetén a Lazio edzője, Maurizio Sarri a kispadon hagyta csapatkapitányát és gólvágóját, Immobile-t a Bajnokok Ligája 16. fordulójának fontos, FC Bayern elleni keddi (21 óra) visszavágója előtt. A harmadik helyen álló Milannál, amely korábban háromszor nem tudott nyerni a bajnokságban, a német válogatott Thiaw is kimaradt kezdetben.

Az első félidőben mindkét oldalon kevés volt a jó lehetőség. A sok hibával tarkított, kiélezett párharcban a Lazio egyetlen lehetősége a szünet előtt Vecino előtt adódott, aki egy szöglet után a kapu előtt a sípcsontjával találta el a labdát (8′). A Milan kapusa, Maignan pofonegyszerű közjátékát követően, akit Florenzi egy hátrapasszal hozott bajba, majd a római Castellanosba csúsztatott, a házigazdák büntetőt követeltek (13′). Marco di Bello játékvezető sípja azonban néma maradt.

Az első félidő hosszabbításáig kellett várni, hogy Pulisicnek legyen az első veszélyes lövése a vendégek részéről. A Lazio kapusa, Provedel azonban szögletre tudta hárítani (45′ +1). A félidei szünetre gólnélküli eredménnyel vonultak a csapatok

Megkeseredett jelzőlámpás lap Pellegrininek – Rafael Leao gólja nem számít

A szünet után eleinte a Milan volt aktívabb – és az 57. perctől emberhátrányba is került. Egy furcsa jelenet után: a Lazio játékosa, Pellegrini előbb egy ellentámadást akadályozott meg, majd sárga lapot kapott (50′). Nem sokkal később csapattársa, Castellanos a földön feküdt, a Biancocelesti védője pedig kinyújtott karral állította meg a játékot, valószínűleg ki akarta engedni a labdát. A milánói Pulisic azonban nem játszotta tovább, szemtelenül ellopta a labdát a római szakembertől és támadott. Pellegrini ekkor visszafogta a korábbi dortmundi játékost, aki a második sárgáját látta (57′). Keserű jelenet a házigazdák számára, akik több mint fél órán keresztül emberhátrányban játszottak.

Szűk negyedórával a vége előtt elvadultak a dolgok: előbb a Lazio kapusa, Provedel hárított nagyot Loftus-Cheek kalapácsánál, majd Joker Immobile hagyott ki egy szabadrúgást a kapu előtt (75′). Egy perccel később Rafael Leao szerezte meg a vezetést a Rossonerinek, de a játékvezetőt félreállították (76′).

Okafor a szerencsés ütéssel – Még két római repül

Röviddel a meccs vége előtt végre sikerült a vendégeknek a szerencsés csattanó fölényben: miután Provedel a csereként beállt Okafor első lövését hárította, a labda visszapattant a területre. A svájci ismét lőhetett, a Lazio kapusa ismét résen volt – de a rómaiak szerencsétlenségére a labda a vonal mögé hullott, így maradt a 0:1 (88′).

Nem volt még egy gól, de a labda a vonal mögé került (88′).

A hosszabbításban sűrűsödtek az események: Először Marusic kapott egyenes pirosat, vélhetően a játékvezető inzultálásáért (90. +4). Két perccel később csapattársát, Guendouzit aztán egy ellentámadás során Pulisic fogta meg, nagyon frusztrált lett, és meglökte az amerikait – a harmadik – ismét egyenes piros – kiküldés volt a rómaiaknak (90. +6). Nem sokkal ezután véget ért egy pikáns mérkőzés: a Lazio főpróbája a Bayern elleni összecsapás előtt nem sikerült, míg a Stefano Pioli edzette Milan a győzelemmel megerősítette saját Bajnokok Ligája-aspirációit