csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballA Bayern életben tartja playoff-reményeit - aggódnak a világbajnok Bonga miatt

A Bayern életben tartja playoff-reményeit – aggódnak a világbajnok Bonga miatt

A Bayern München továbbra is erős formát mutat az Euroligában, és minden eddiginél jobban álmodhat a kieséses körről

Az

FC Bayern München tovább javította esélyeit a rájátszásba jutásra az Euroligában. Pablo Laso vezetőedző csapata a péntek esti, Vörös Csillag Belgrád elleni 74:66 (32:27) győzelemmel egy győzelemre zárkózott fel a 10. helyre. A Bayern 27 játéknap után 12-15-ös mérleggel a tizenkettedik helyen áll a tabellán, a legjobb tíz klub jut tovább a kieséses szakaszba.

A szerbiai vendégek sokkal jobban kezdtek, és hat perc után már 19:10-re vezettek. 13 pontot szerezve zsinórban a müncheniek nagyon belelendültek a meccsbe. A világbajnok Andreas Obst a nagyszünet előtt három sikeres hárompontossal nagy veszélyt teremtett, és kilenc pontjával nagy szerepet játszott a szűk félidei vezetésben.

A Bundesliga-klub a harmadik negyedben a csalhatatlan Devin Bookerrel védte előnyét, és egy másik világbajnokra is támaszkodhatott: Isaac Bonga két hármassal 62:54-re növelte az előnyt szűk hat perccel a vége előtt, igaz, az egykori NBA-szakember ekkor sérülést szenvedett, és sántikálva hagyta el a pályát. Bonga elvesztése semmit sem változtatott a legutóbbi négy meccsből harmadik győzelmén. Booker 22 ponttal nyűgözte le a Laso csapatát

Bayern München – Vörös Csillag Belgrád 74:66 (32:27)

Legjobb gólszerzők: München: Booker (22 pont), Ibaka (12), Obst (9).
A belgrádiak legjobb pontszerzői: Smart (13), Bolomboy (11), Nedovic (10)