събота, април 27, 2024
HomeSerie AПротивниците на Байерн Лацио допускат три изгонвания и 0:1 срещу Милан

Противниците на Байерн Лацио допускат три изгонвания и 0:1 срещу Милан

С сблъсък между Лацио и Милан в италианската столица започна 27-ият ден от Серия А. Мачът, който дълго време беше равностоен, към края стана все по-бурен. В крайна сметка трима играчи от стартовата единайсеторка на римляните бяха изгонени – понякога при странни обстоятелства – докато росонерите продължиха да побеждават

На старта на 27-ия мач в Серия А треньорът на Лацио Маурицио Сари остави своя капитан и голмайстор Имобиле на пейката преди важния втори мач от 16-ия кръг на Шампионската лига срещу Байерн във вторник (21:00 ч.). В третия Милан, който преди това не успя да спечели три пъти в първенството, първоначално бе оставен и германският национал Тиав.

През първото полувреме добрите шансове бяха малко и далеч от двете страни. В един напрегнат двубой с много грешки Весино имаше единствения шанс за Лацио преди почивката, удряйки топката с голнята си след корнер пред вратата (8′). След фрапантно премеждие на стража на Милан Майгнан, който бе поставен в беда от Флоренци със задна ножица, а след това се подхлъзна на Кастеланос от Рим, домакините поискаха дузпа (13′). Свирката на съдията Марко ди Бело обаче остана безмълвна.

До края на първото полувреме трябваше да мине времето за спиране на играта, за да може Пулишич да отправи първия опасен удар за гостите. Вратарят на Лацио Провадел обаче успя да го отрази в корнер (45′ +1). Отборите се оттеглиха на полувремето при нулево равенство

Горчив картон на светофара за Пелегрини – голът на Рафаел Леао не се зачита

След почивката Милан първоначално беше по-активен – а от 57-ата минута нататък имаше и числено превъзходство. След една любопитна сцена: Пелегрини от Лацио първоначално бе спрял контраатака и получи жълт картон (50′). Малко по-късно неговият съотборник Кастеланос лежеше на земята, а защитникът на „бианкочелестите“ спря играта с разперени ръце, вероятно искайки да пусне топката в аут. Но Пулишич от Милан не се заигра, нагло открадна топката от римския специалист и атакува. Тогава Пелегрини възпря бившия играч на Дортмунд и видя втория си жълт (57′). Горчива сцена за домакините, които бяха в числено превъзходство повече от половин час.

Малко по-малко от четвърт час преди края нещата станаха диви: първо вратарят на Лацио Провала направи страхотно спасяване от удар на Лофтъс-Чийк, а след това Джокера Имобиле пропусна да стреля свободно пред вратата (75′). Минута по-късно Рафаел Леао даде преднина на „росонерите“, но беше отсъдена дузпа (76′).

Окафор с щастлив удар – още двама римляни летят

Малко преди края на мача гостите най-накрая успяха да отбележат щастливия удар в числено превъзходство: След като Проведел парира първия удар на влезлия като резерва Окафор, топката се отби в наказателното поле. Швейцарецът успя да стреля отново, вратарят на Лацио отново беше на мястото си – но за нещастие на римляните топката попадна зад линията, за да се стигне до 0:1 (88′).

Събитията в продължението на мача се развихриха бързо: Първо, на Марушич беше показан директен червен цвят, вероятно за обида към съдията (90. +4). Две минути по-късно неговият съотборник Гуендузи тогава беше задържан от Пулишич по време на контраатака, стана много изнервен и бутна американеца – последва трето отстраняване – отново директен червен – за римляните (90. +6). Малко след това настъпи краят на една пикантна игра: генералната репетиция на Лацио преди сблъсъка с Байерн се провали, а Милан, трениран от Стефано Пиоли, затвърди собствените си амбиции за Шампионската лига с победата.