hétfő, május 13, 2024
HomeFootball5-1 a West Ham ellen: a Liverpool bejutott a Ligakupa elődöntőjébe

5-1 a West Ham ellen: a Liverpool bejutott a Ligakupa elődöntőjébe

A Liverpool FC bejutott a Ligakupa elődöntőjébe. Jürgen Klopp csapata 5-1-es győzelmet aratott a West Ham ellen, amely a teljes táv során esélytelen volt

Jürgen Klopp, a Liverpool edzője a Manchester United elleni 0-0-s döntetlen után rotálta csapatát. Kelleher kezdett Alisson helyett, míg Alexander-Arnold, Konaté, Gravenberch, Szalah és Luis Diaz is pihenőt kapott, helyettük Gomez, Quansah, Jones, Elliott és Gakpo kezdett.

David Moyes is több változtatást eszközölt a kezdő XI-ben a Wolverhampton elleni 3-0-s vereség után. Fabianski, Zouma, Aguerd, Emerson, Ward-Prowse és Lucas Paqueta eredetileg kimaradt, így Areola, Mavropanos, Ogbonna, Johnson, Pablo Fornals és Benrahma kapott lehetőséget, hogy megmutassák magukat.

Szoboszlai jutalmazza magát egy erős félidőért

A mérkőzés elejétől kezdve a pirosak egyértelművé tették, hogy csakis velük lehet bejutni az elődöntőbe. Szoboszlai (4) és Elliott (10, 14) jó lehetőségekkel 1-0-ra alakította az állást a nyitónegyedórában. Az egykori lipcsei mindenhol ott volt a pályán, és a házigazdák szinte minden támadásában részt vett. A 21. percben megcsúszott és mellé lőtt, de a 27. percben már jobban tette: nagyjából 20 méterről leadott távoli lövése ismét megmutatta utánozhatatlan lövőtechnikáját (28′).

Jürgen Klopp csapata tovább nyomta a gázt, Mavropanosz a saját ötösénél tisztázott a magyar átlövése után. Több lehetőség ezután sem adódott, de az erőviszonyok tekintetében nem változott semmi. Gakpo nem sokkal a szünet előtt majdnem 2:0-ra alakította az állást (45′). A szünetre mindkét csapat 66 százalékos labdabirtoklással és 11:0 kapura lövéssel ment a pirosak javára.

Liverpool egyértelművé teszi

Nem változott semmi a mérkőzésen. A Kalapácsosok legalább egy támadást be tudtak fejezni, bár gólt nem sikerült szerezniük (54′). A másik oldalon viszont jött helyette a második gól, miután Jones egy lábrúgással öregbítette Areolát (56′). A 71. percig kellett várni arra, hogy a West Ham megszerezze első kapura lövését. Gakpo azonban még ugyanebben a percben 3-0-ra alakította az állást.

Bár a vendégeknek gyakorlatilag a semmiből sikerült Bowen révén 3-1-re szépíteniük (77′), a visszavágóra már nem volt esélyük, már csak azért sem, mert a csereként beállt Salah az üres kapu mellé lőtt góljával (81′) szépített a 4-1-es végeredményt (82′). A Liverpool azonban továbbra is góllövő kedvében maradt, Jones alig két perccel később máris betalált (84.). A végén ez így is maradt. A Liverpool ezzel bejutott a Ligakupa elődöntőjébe, ahol Jürgen Klopp csapata a Fulham FC-vel találkozik majd az első és a második fordulóban – derült ki a közvetlenül a mérkőzés után megtartott sorsoláson.

Az LFC szombaton az Arsenal FC elleni csúcsmeccsen néz szembe a következő kihívással, a West Ham néhány órával korábban (13.30) a Manchester Unitedet fogadja.