csütörtök, május 2, 2024
HomeLigue 1Mbappé-fesztivál: Álom születésnapi gól és debütálás a 16 éves testvérnek

Mbappé-fesztivál: Álom születésnapi gól és debütálás a 16 éves testvérnek

A Mbappé család egyhamar nem fogja elfelejteni december 20-át: A születésnapos Kylian duplázott a Metz elleni 3-1-es hazai győzelem alkalmával, mielőtt 16 éves öccse bemutatkozott a Ligue 1-ben

Ha Kylian Mbappé 25. születésnapját kellett volna kiszíneznie, szinte biztos, hogy így nézett volna ki. A 2018-as világbajnokság győztese a Metz elleni hazai meccsen duplázott, majd láthatta, ahogy Luis Enrique segítette 16 éves öccsét, Ethant debütálni a francia élvonalban

A szerda esti 45 perc egyáltalán nem volt buli: a PSG-nek az első félidőben meggyűlt a baja a frissen feljutott Metzzel. A ritka lehetőségek egyikét Vitinha alakította ki (9′), mielőtt a vendégek a semmiből megszerezték volna a vezetést: Danilo Pereira fejelt a saját kapujába van den Kerkhof keresztlabdájából (24.).

Az öltözőbe vezető úton elszórt füttyszó és Luis Enrique szavai bizonyára felbátorították a Párizst. A szünet után Mbappé & Co. teljesen más arcát mutatta. Lee fantasztikus keresztlabdája után az erős Vitinha gyorsan 1:0-ra alakította az eredményt (49′). Nem sokkal később Kolo Muani fejelt a háló tetejére Lee keresztjének másolását követően (54′).

Mbappé kihasználja az ajándékot és megnyeri a meccset

Egy órával a vége előtt a születésnapos Mbappé először jutalmazta meg magát. Vitinha passzát követően Mbappé megállíthatatlan ívben vágta a labdát a keresztléc aljára – 2:0 (60′). A háttérben már hűltek a pezsgősüvegek, amikor Udol csapatkapitány egy szögletet követő tökéletes fejessel váratlanul visszahozta a vendégeket a meccsbe (72′).

A Metz ezután magabiztos volt, de aztán egy ajándékkal többet adott a kelleténél: Nduquidi rosszul eladott hátrapasszára Mbappé lesről érkezett, hogy aztán Oukidja kapust megkerülve beállítsa a 3:1-es végeredményt (83′).

Emocionális lett a mérkőzés a hosszabbításban, amikor a 16 éves Ethan Mbappé sugárzóan lépett pályára. Nem sokkal később a szintén csereként beállt Goncalo Ramos még nagyobb hazai győzelmet hagyott ki Vitinha szép asszisztja után (90.+5).

Mivel a Nice a párhuzamos mérkőzésen duplával győzte le az RC Lens-t, a PSG ötpontos előnye megmaradt a téli szünetre. Közvetlenül mögöttük van Adi Hütter és az AS Monaco, akik szerda este 2-1-re győztek Toulouse-ban