неделя, май 12, 2024
HomeFootball5:1 срещу Уест Хем: Ливърпул се класира на полуфиналите за Купата на...

5:1 срещу Уест Хем: Ливърпул се класира на полуфиналите за Купата на Лигата

ФК Ливърпул достигна до полуфиналите на Купата на Лигата. Отборът на Юрген Клоп се наложи с 5:1 над Уест Хем, който беше без шанс през цялата дистанция

Треньорът на Ливърпул Юрген Клоп направи ротации в отбора си след равенството 0:0 срещу Манчестър Юнайтед. Келер започна на мястото на Алисон, а Александър-Арнолд, Конате, Грейвънберх, Салах и Луис Диас също получиха почивка, като на тяхно място започнаха Гомес, Куанса, Джоунс, Елиът и Гакпо.

Дейвид Мойс също направи редица промени в стартовата си XI след поражението с 3:0 от Уулвърхемптън. Фабиански, Зума, Агуерд, Емерсон, Уорд-Проуз и Лукас Пакета първоначално бяха оставени извън групата, което даде шанс на Ареола, Мавропанос, Огбона, Джонсън, Пабло Форналс и Бенрама да се изявят.

Шобошлай се възнагради за силното полувреме

От самото начало на мача червените дадоха да се разбере, че са единственият начин да стигнат до полуфиналите. Шобошлай (4) и Елиът (10, 14) имаха добри възможности да направят резултата 1:0 в началния четвърт час. Бившият играч на Лайпциг беше навсякъде по терена и участваше в почти всяка атака на домакините. В 21-ата минута той се подхлъзна и не уцели вратата, но след това се справи по-добре в 27-ата минута: неговият далечен удар от около 20 метра за пореден път показа неподражаемата му техника на стрелба (28′).

Отборът на Юрген Клоп продължаваше да натиска педала на газта, като Мавропанос изчисти в собствената си петичка след центриране на унгареца. След това нямаше повече шансове, но нищо не се промени по отношение на съотношението на силите. Малко преди почивката Гакпо едва не направи 2:0 (45′). Двата отбора се оттеглиха на почивката с 66% владеене на топката и 11:0 удара към вратата в полза на „червените“.

Ливърпул се изясни

Нищо не се промени в играта. Чуковете поне успяха да завършат една атака, въпреки че не успяха да отбележат гол (54′). В другия край вместо това те вкараха за втори път, след като Джоунс накара Ареола да изглежда стар с удар с крак (56′). Чак в 71-ата минута Уест Хем успя да отправи първия си удар към целта. Още в същата минута обаче Гакпо направи 3:0.

Въпреки че гостите успяха да намалят на 3:1 чрез Боуен почти от нищото (77′), нямаше никакъв шанс за обрат, най-малкото защото резервата Салах компенсира пропуска си на празна врата (81′) с гола си за 4:1 (82′). Ливърпул обаче остана в настроение за отбелязване на голове, като само две минути по-късно Джоунс вкара гол (84). В крайна сметка резултатът остана такъв. Ливърпул вече е на полуфинал за Купата на Лигата, където сега отборът на Юрген Клоп ще се изправи срещу ФК Фулъм в първия и втория етап, както стана ясно от жребия веднага след мача.

В събота ЛФК се изправя пред следващото си предизвикателство в топ мача срещу ФК Арсенал, а няколко часа по-рано (13:30 ч.) Уест Хем приема Манчестър Юнайтед.