vasárnap, április 28, 2024
HomePremier League4:2-es látványosság a Newcastle ellen: Szalahnak köszönhetően a Liverpool megszilárdította 1. helyét

Az év első Premier League-meccse látványosra sikeredett. A Liverpool eleinte elpazarolta a lehetőségeket a Newcastle ellen, és szerencsétlenkedett is, de végül a Vörösök Szalah remek teljesítményének köszönhetően 4-2-re nyertek, és ezzel egyelőre három pontra növelték előnyüket a tabella élén

Nyugodj meg!

Jürgen Klopp, a Liverpool edzője négy változtatást eszközölt a Burnley ellen 2-0-ra megnyert mérkőzés után: Konaté, Szoboszlai, Jones és Luis Diaz kezdett Quansah, Elliott, Gravenberch és Gakpo (mindannyian a kispadon) helyett.

A Newcastle edzője, Eddie Howe két változtatást eszközölt a kezdő XI-ben a Nottingham Forest elleni csalódást keltő 3-1-es vereség után: Livramento és Joelinton kezdett a sérült Trippier és Almiron (kispad) helyett.

Liverpool elpazarolja a lehetőségeket – Szalah pontatlanul hibázik

A Liverpool a tőle megszokott erőteljes kezdést produkálta, és már két perc után megvolt az első veszélyes akciója Alexander-Arnold révén. A Newcastle rendkívül nehezen tudott felszabadítani a Vörösök magas presszingje alól. A Szarkáknak volt az első akciójuk a büntetőterületen belül Miley révén (8′).

Tizenkét perc elteltével Darwinnak volt az első nagy lehetősége a Liverpool számára, de a labda nem akart a hálóba találni, ahogyan az ő fejesénél (17′), Salah kihagyott büntetőjénél (22′) és Jones befejezésénél (26′) sem. Amikor a labda mégis utat talált a hálóba, akkor is les miatt érvénytelenítették (19.). A 36. percben ismét Darwin volt az, aki nem tudta kihasználni Botman kihívását, és ismét nem tudta legyőzni a Newcastle kapusát, Dubravkát.

A Newcastle-től gyakorlatilag semmi nem ment előre, de a 37. percben hirtelen a hálóban volt a labda, de az asszisztens zászlója ebben a jelenetben is felemelkedett. Az első félidő még tartogatott egy izgalmat: Alexander-Arnold egy hosszú labdát Gomeztől az alapvonalról félfordulatból középre fejelte, de csak a bal belső kapufát találta el.

A mérkőzés ennek hatására felpörgött, Anthony Gordon játékvezető csak az első félidő utolsó szakaszában három sárga lapot mutatott fel. 18:1 kapura lövéssel a pirosak javára, de 0:0-s állással vonultak szünetre a csapatok

Salah 1-0-ra szépít – a Newcastle a semmiből egyenlít

A szünet után mindössze négy perc kellett ahhoz, hogy a Newcastle megszerezze a vezetést. Darwin egy remek passzt fektetett le Luis Diazról Szalahnak. Az egyiptominak csak a lábát kellett volna kitartania, hogy megszerezze 150. Premier League-gólját (49′). Ezt követően folytatódott Darwin és Dubravka magánpárharca (52′, 53′). Kizárólag a szlováknak volt köszönhető, hogy ekkor még csak 1-0 volt az állás.

A semmiből egyenlítettek a vendégek Isak révén (54′). A Liverpool további lehetőségeket faragott ki, tudván, hogy egyszer csak be kell találni. Előbb a kapu előtt nagyon aktív, de a kapu előtt mindig szerencsétlen Darwin fejelt a kapu mellé (64′), majd Gakpo is megismerkedett Dubravkával (69′). A 74. percben azonban a Newcastle kapusát is legyőzték. Szalah egy remek tűpontos passzal indította a mozdulatot, és ahogy az 1-0-nál, most is csak Jonesnak kellett volna bevágnia Jota keresztlabdája után.

Salah második találata a pontrúgásból

Négy perccel később már 3-1 volt, Salah egy remek lökéspasszal állította be Gakpót. A Newcastle azonban nem adta fel, és Botman szöglet utáni fejesével ismét csökkentette a hátrányt (81′). Az egygólos hátrányban lévő Newcastle növelte a kockázatot, de fennállt a veszélye annak, hogy ellentámadásba lendül. Diogo Jota futott el, amikor Dubravkával egy az egyben buktatták, és büntetőt ítéltek. Szalah ismét kilépett, ezúttal jobban teljesített, mint az első félidőben (86′).

A Liverpool ezután már csak az eredményt kezelte, 4-2-es győzelmet aratott, és sikeresen kezdte az új évet. A Newcastle eközben Dubravkának köszönheti, hogy csak négy gólt kapott.

Mindkét csapatra az FA-kupa vár a hétvégén. A Newcastle szombaton (13.45) a másodosztályú AFC Sunderlandhez látogat, míg a Vörösök a 3. forduló abszolút csúcsmeccsén (vasárnap 17.30) az Arsenal FC-vel találkoznak.