péntek, május 3, 2024
HomeNBAWagner 27 pontja sem segít: Durant vezette győzelemre a Phoenixet Orlando ellen

Wagner 27 pontja sem segít: Durant vezette győzelemre a Phoenixet Orlando ellen

A világbajnok testvérek, Franz és Moritz Wagner kikaptak Orlandóval Phoenixben, mert Kevin Durantnek mindig volt válasza

Nem indult jól az új év az Orlando Magic és a Wagner testvérek számára: a floridai csapat 107:112 (58:67) arányú vereséget szenvedett a Phoenix Suns otthonában, de így is az ötödik helyen áll a nyugati konferenciában.

Franz Wagner helyi idő szerint szilveszterkor a második legtöbb pontot szerezte az Orlandónak 27-tel, míg Paolo Banchero eggyel többet dobott. Moritz Wagner öt pontot szerzett. Ez kevés volt a győzelemhez.

Az Orlando a mérkőzés nagy részében hátrányban volt, de a harmadik negyedben 87:89-re ledolgozta hátrányát Paolo Banchero révén, aki hétből öt dobásból tizenkét pontot tett hozzá. Amikor a negyedik negyed elején Gary Harris bedobott egy hosszú hármast, az Orlando az első negyed eleje óta először vette át ismét a vezetést, de a Magic nem tudta megtartani azt.

Beal: „Megkönnyítjük egymás dolgát „

Sőt, Wagner és társai nagyjából öt percig nem szereztek pontot, a Durant által feltüzelt Suns pedig egy 17:6-os futással ismét elhúzott. A 21 dobásból 12-t eltaláló szupersztár 31 ponttal, öt lepattanóval és öt assziszttal ismét a pálya legjobbja volt.

A hát- és bokasérülés miatt hosszú időt kihagyó Bradley Beal azonban 13 dobásból tízet is bevágott mezőnyből, és végül meggyőző 25 pontot szerzett. A Suns sztárhármasának harmadik tagja, Devin Booker, aki ebben a szezonban mindössze negyedszer játszott együtt, 21 pontig jutott. „Nagyon jók vagyunk – mondta Beal. „Megkönnyítjük egymás dolgát”.

Az Orlando továbbra is a negyedik helyen áll a keleti konferenciában és ezzel a rájátszást érő helyeken, míg a Phoenix a sikerrel a nyolcadik helyre javított nyugaton.

Boston: Tizenegyes a tizenkettőből

A Boston Celtics továbbra is mindenek felett álló mérce keleten, az elmúlt tizenkét meccséből a tizenegyedik győzelmét ünnepelhette a San Antonio Spurs 134-101-es legyőzésével.