péntek, május 10, 2024
HomeBasketball23. vereség a 28. meccsen: az Alba kikapott a Baskoniától

23. vereség a 28. meccsen: az Alba kikapott a Baskoniától

Az

Alba Berlin továbbra is lemaradásban van az Euroligában. A német klub péntek este egyértelműen 71:88 (34:42) arányban kapott ki a spanyol élvonalbeli Baskonia Vitoria-Gasteiz otthonában

A 28 mérkőzésen elszenvedett 23. vereség után az Alba továbbra is az európai élvonalbeli liga utolsó helyén áll. A berliniek legjobb pontszerzői Khalifa Koumadje és Matt Thomas voltak egyenként tizenkét ponttal.

Israel Gonzalez edzőnek sérülés miatt szinte a teljes csapatot nélkülöznie kellett. A világbajnok Johannes Thiemann (belső szalag), Gabriele Procida (térd), Matteo Spagnolo (izomrost-szakadás) és Justin Bean (izomproblémák) nem volt bevethető. A megfogyatkozott csapat rosszul kezdett, alig több mint két perc után 2:8-as hátrányba került.

A Berlin hihetetlenül nehezen lendült támadásba, majd a könnyű dobásokat is elhibázta. Az első negyed végére (8:20) már kétszámjegyű volt a hátrány. A vendégek a második játékrész közepéig nem találtak be jobban, és a félidőre legalább felére tudták csökkenteni a 16 pontos hátrányt (14:32).

A két csapat ekkor rövid ideig fej-fej mellett haladt. Az Alba azonban alig tudta megállítani a hazaiak támadójátékát, így a különbség nem csökkent. A Baskonia azonban aztán a negyedik játékrész elején ismét 20 pontos előnyre tett szert (69:49). A vendégek rövid felzárkózása a záró etapban már nem változtatott az egyértelmű vereségen

Baskonia Vitoria-Gasteiz – Alba Berlin 88:71 (42:34)

A Baskonia legjobbjai: Moneke (16 pont), Miller-McIntyre (14).
A Berlin legjobbjai: Koumadje (12), Thomas (12), Rapieque (11), Wetzell (10).