събота, април 27, 2024
HomeBasketball23-то поражение в 28-ия мач: Alba губи от Baskonia

23-то поражение в 28-ия мач: Alba губи от Baskonia

Алба Берлин продължава да изостава от конкуренцията в Евролигата. Германският клуб загуби категорично със 71:88 (34:42) от най-добрия испански отбор Баскония Витория-Гастейс в петък вечер

След 23-тото си поражение в 28 мача Алба остава на дъното на европейската висша лига. Най-добрите реализатори на берлинчани бяха Халифа Кумадже и Мат Томас с по дванадесет точки.

Треньорът Израел Гонзалес трябваше да се справя без почти целия отбор поради контузии. Световният шампион Йоханес Тийман (вътрешни връзки), Габриеле Прочида (коляно), Матео Спаньоло (скъсани мускулни влакна) и Джъстин Бийн (мускулни проблеми) не бяха годни за игра. Оскъдният отбор започна лошо, като след малко повече от две минути изоставаше с 2:8.

Берлин изпитваше невероятни затруднения в нападение, а след това пропусна и лесните стрелби. До края на първата четвърт дефицитът вече беше двуцифрен (8:20). До средата на втория период гостите не постигнаха по-добри резултати и успяха поне да намалят наполовина изоставането си от 16 точки (14:32) до края на полувремето.

Сега двата отбора за кратко се изправиха на крака. Алба обаче почти не успяваше да спре нападението на домакините и така разликата не намаля. След това обаче Баскония отново дръпна с 20 точки напред в началото на четвъртия период (69:49). Краткото рали на гостите в последния момент не промени категоричното поражение

Baskonia Vitoria-Gasteiz – Alba Berlin 88:71 (42:34)

Най-добрият реализатор за Баскония: Монеке (16 точки), Милър-Масинтайър (14)
Най-добри реализатори за Берлин: Кумадже (12 точки), Томас (12 точки), Рапик (11 точки), Вецел (10 точки)