kedd, április 23, 2024
HomeEsports100 ezer euró az eLaLiga-győzelemért - "Zidane 10" dupla kupát teljesített az...

100 ezer euró az eLaLiga-győzelemért – „Zidane 10” dupla kupát teljesített az Alaves

Kilian „Zidane 10” Pita a hétvégén ünnepelte az eLaLiga-bajnoki címet, ezzel az áprilisi kupagyőzelem után a nemzeti FIFA-duplát is kiegészítette

Az áprilisi eLaLiga-kupa óta a „Zidane 10” felrázta a FIFA-színteret. Dacolt olyanokkal, mint Matias ‘matiasbonanno’ Bonanno és Corentin ‘Maestro’ Thuillier. A 2021/22-es eLaLiga-szezon nagydöntőjében a Deportivo Alaves embere vasárnap biztosította be a nemzeti duplát.

A 25 éves versenyző tisztára söpörte a versenyt: A 16. fordulóban 3-2-re legyőzte a CA Osasuna versenyzőjét, Adri ‘Adri Domenech’ Domenechet, majd a negyeddöntőben 3-1-re nyert az UD Ibiza versenyzője, David ‘cone’ Estebanez Barrasa ellen. Ezzel bejutott a győztes csoport elődöntőjébe David ‘davidss_07’ Sanchez ellen.

‘JRA’ sokat javult a második párbajban

Az

Granada FC profija sem volt ellenfél a „Zidane 10”-nek, 2-0-s győzelmével Pita bejutott az első döntőbe a Celta Vigo játékosa, Javier „JRA” Romero ellen. Az Alaves játékosa egyértelművé tette a dolgot, 7-1-re legyőzte Romerót – ezzel a vesztes csoport döntőjébe küldte ellenfelét, hogy ott várja a végső ellenfelét.

‘JRA’ 5-4-re legyőzte ‘cone’-t, és ezzel visszaküzdötte magát a nagydöntőbe, ahol az előző 7-1-es vereség után esélytelenebbként indult. Romero azonban sokkal nehezebb diónak bizonyult a második találkozón. A rendes játékidő után 3-3 volt az állás, így hosszabbításra volt szükség.

Pita kevesebbet hibázik a pontról

‘Zidane 10’ a 99. percben 4-3-ra alakította az állást, de ‘JRA’ kitartott, és az első félidő hosszabbításában egyenlített (105.+2). Mostanra már mindkét ellenfélnél a feszültség – és az erőfeszítés – jelei mutatkoztak, és egyre több hely volt a védelemben.

Ennek ellenére a döntősök már nem tudtak többet hozzátenni, a bajnoki döntést a pontról kellett meghozni. A büntetőpárbajban a „Zidane 10” és a „JRA” is a koncentráció elvesztésének jeleit mutatta a hosszú hétvége után – végül Pita egy hibával kevesebbet hibázott és 3:2-re győzött.

‘Zidane 10’ zsebek €100,000

Amellett, hogy a Deportivo Alaves FIFA-szakembere heteken belül másodszor nyert országos bajnoki címet, 100 000 eurós pénzdíjat is kapott – összesen 250 000 eurót fizettek ki. Zidane 10′ a Real Sociedad játékosát, Ander ‘Neat’ Tobalt váltja, akit 2021-ben spanyol FIFA-bajnokká koronáztak.