петък, май 3, 2024
HomeEsports100 000 евро за победа в eLaLiga - "Зидан 10" завърши двойния...

100 000 евро за победа в eLaLiga – „Зидан 10“ завърши двойния успех на Алавес

Килиан „Зидан 10“ Пита отпразнува шампионската титла в eLaLiga през уикенда, с което завърши националния дубъл на ФИФА след спечелването на Купата през април.

След купата на eLaLiga през април „Зидан 10“ разтърси сцената на FIFA. Той се противопостави на такива като Матиас „matiasbonanno“ Бонано и Корентин „Maestro“ Тюйлери. На финала на сезон 2021/22 в eLaLiga футболистът на Депортиво Алавес си осигури национален дубъл в неделя.

25-годишният пилот спечели състезанието с чиста победа: В 16-ия кръг той победи с 3:2 Адри „Адри Доменек“ Доменек от CA Osasuna, а на четвъртфинала спечели с 3:1 над Давид „шишарката“ Естебанес Бараса от UD Ibiza. Така той се класира на полуфиналите на състезанието за победители срещу David ‘davidss_07’ Sanchez.

‘JRA’ се подобри значително във втория двубой

Професионалистът от ФК Гранада също не беше равностоен на „Зидан 10“, а победата с 2:0 класира Пита на първия финал срещу Хавиер „JRA“ Ромеро от Селта Виго. Играчът на Алавес го направи ясно, побеждавайки Ромеро със 7:1, като по този начин изпрати съперника си във финала на групата на загубилите, където ще чака последния си съперник.

„JRA“ се реабилитира, като победи „cone“ с 5:4 и си проправи път обратно към Големия финал, в който започна като аутсайдер след предишната загуба със 7:1. Ромеро обаче се оказа много по-труден за разчупване орех във втората среща. След края на редовното време резултатът е 3:3 и се налагат допълнителни минути.

Pita прави по-малко грешки от точката

‘Zidane 10’ направи резултата 4:3 в 99-ата минута, но „JRA“ издържа на нервите си и изравни в продължението на първото полувреме (105.+2). Вече и двамата противници показваха признаци на напрежение – и усилия – и в защитата се появяваха все повече пространства.

Въпреки това финалистите не можеха да добавят повече, решението за шампионата трябваше да бъде взето от точката. И при дузпите „Зидан 10“ и „JRA“ показаха признаци на загуба на концентрация след дългия уикенд – в крайна сметка Пита направи една грешка по-малко и надделя с 3:2.

‘Zidane 10’ pockets €100,000

След като спечели втората си национална титла в рамките на няколко седмици, професионалистът на ФИФА от Депортиво Алавес се радваше и на 100 000 евро от награден фонд – общо бяха изплатени 250 000 евро. Зидан 10′ наследява Андер „Neat“ Тобал от Реал Сосиедад, който беше коронясан за шампион на Испания през 2021 г.