hétfő, május 13, 2024
HomeFootballHosszabb szünet? A Napoli aggódik Osimhen miatt

Hosszabb szünet? A Napoli aggódik Osimhen miatt

Nehéz szakaszban van a Napoli, nagy feladatok várnak rá a forró ősszel – és legrosszabb esetben is nélkülözniük kell a gólkirály Victor Osimhent.

A nemzetközi szüneteket a klubedzők gyakran kritikusan szemlélik – különösen, ha sérülések történnek.

Ez a forgatókönyv most a Napolit érte. Victor Osimhent, a Serie A góllövőlistájának élén az előző szezonban 32 mérkőzésen szerzett 26 góllal, és az idei szezonban nyolc fellépésen szerzett hat góljával ismét a góllövőlista élén álló játékost kényszerszünet fenyegeti.

A nigériai a pénteki, Szaúd-Arábia elleni tesztmérkőzésen (2:2) a szünet után – az 59. percben történt lecserélését is beleértve – combsérülést szenvedett.

A 24 éves játékosnak, aki a múltban is időnként hiányzott már nemzetközi mérkőzések után (például 2020 novemberében kificamodott a válla), ezután szombaton mágneses rezonanciás vizsgálaton (MRI) kellett átesnie, hogy megállapítsák a sérülés mértékét. Az eredmény vasárnapra várható. Ezt a csapat egyik illetékese erősítette meg az AFP hírügynökségnek.

Frank de Laurentiis szavai

Osimhen, aki a Bayer Leverkusen új szerzeményének, a nigériai Victor Boniface-nak a csatártársa, hosszabb kihagyás várhat rá, ha a legrosszabbra fordul a helyzet. Méghozzá alkalmatlan időpontban: elvégre a Scudetto címvédője a múlt vasárnapi, Firenze elleni csalódást keltő 1:3 után már hét pont a hátránya a listavezető Milan mögött, és október végén és novemberben sok angol hét áll előttük összesen nyolc versenyhétvégével.

Ezek között szerepel a Hellas Verona elleni kirándulás, az élvonalbeli Union Berlin elleni kirándulás és a tavalyi bajnok Milan elleni hazai mérkőzés.

Szóba kerül az SSC jelenlegi edzője, Rudi Garcia, aki nyár óta Luciano Spalletti mesteredző utódja. Az 59 éves szakembert már egyértelműen kipipálja a média, míg a frappáns szavairól ismert klubelnök, Aurelio de Laurentiis állítólag már keresi az utódot – és már Antonio Contétól (legutóbb a Tottenhamtől) is kapott elutasító választ.

Apropó de Laurentiis: a 74 éves különc nemrég egy római egyetemen ismét nem aprózta el a szavakat, és újabb találgatásokat váltott ki az edző közelgő menesztésével kapcsolatban. „Nincs jó pillanat Rudi Garciával” – mondta az elnök a csapat jelenlegi formahiányáról és mindenekelőtt az összhangról. És tovább: „Ha úgy dönt, hogy olyan edzőt alkalmaz, aki már nem ismeri az olasz futballt, az megtörténhet. A legjobb döntést fogom meghozni a megfelelő időben”. Elég pimasz szavak, elvégre Garcia az utolsó állomásai, az Al-Nassr, a Lyon és a Marseille előtt elég sikeresen dolgozott az AS Románál (2013-tól 2016-ig).