понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AVAR се произнася в Торино - но не и над победителя в...

VAR се произнася в Торино – но не и над победителя в мача Гати

Старата госпожа излезе от задънената улица. След като спечелиха първия мач от полуфинала за Копа срещу Лацио, сега си осигуриха и важни три точки в Серия А – победа с 1:0 срещу съперника от Флоренция. Но в крайна сметка не беше красиво

След важната победа с 2:0 в първия полуфинален мач за Копа Италия срещу Лацио Рома треньорът на Юве Масимилиано Алегри отново можеше да разчита на Киеза и Влахович, който се завърна едва през седмицата, след като страдаше от възпаление на гръбначния стълб.

Сърбинът на практика получи „забрана“ да празнува от ВАР в мача от 31-ия ден в сблъсъка със съперника от Флоренция, който сам бе спечелил с 1:0 за купата срещу Аталанта Бергамо. Системата, която е здраво застъпена в Серия А от 2017/18 г., се намесваше необичайно често – при всичките четири гола, отбелязани от Торино през първите 45 минути, ако трябва да сме точни

Гати изтупа прахта от себе си, празнува – и може да продължи да празнува

Бившият играч на Шалке Маккени завърши сухо от удар с глава на Гати, но в 6-ата минута явно беше прекалено напред. В 12-ата минута ситуацията беше още по-сложна: Гати, който беше в разрешеното пространство, от близка дистанция кимна мощно в напречната греда, откъдето топката се отби в дебнещия Влахович. Сърбинът вкара – значи всичко е наред? Не съвсем. Намесата на VAR показа, че съотборникът пред Влахович, който беше в офсайд, е докоснал леко Бремер

Сиеза след това великолепно копна топката в наказателното поле отдясно към издигащия се Маккени, който кимна към Влахович – който отново вкара срещу бившия си клуб (с Фиорентина между 2018 и 2022 г.), но отново беше спрян. Маккени, който беше дал асистенцията, беше в леко нарушение.

Всичко това някак незадоволително за рекордьорите, които бяха спечелили само веднъж в девет мача в Серия А, контролираха като цяло доста трудния двубой с Виола и наистина не позволиха нищо да се обърка в защита? Не съвсем: Старата госпожа вкара един гол, правейки резултата 1:0 на почивката. След като в 21-ата минута удар с глава на Бремер се удари в гредата, VAR също се намеси, но не разпозна нищо в крайното изчистване на Гати. Първоначално прекъснатите празненства бяха възобновени

Шчесни заслужава благодарност

След подновяването на играта домакините от „бианконерите“ предложиха на своите фенове трудна задача, като единствено Киеза изпробва вратаря на AC Терачано (49′), а след това защитникът на „виола“ Миленкович едва не си отбеляза автогол след остро центриране на Костич (56′). Иначе обаче Торино се съсредоточи единствено върху защитата, което направи тосканците по-смели и едва не доведе до равенство 1:1.

Най-добрият удар на бившия играч на Щутгарт Гонзалес само се отби в напречната греда от скочилия високо страж на Юве Шчесни (74′). Десет минути по-късно полският международен вратар направи още едно спасяване на Жокер Белтран, за да осигури важна победа за своите цветове. Това беше трети пореден резултат в Серия А между Старата госпожа и Фиорентина, които с това равенство 1:0 окончателно изпаднаха в сивия център на таблицата. Сега целият фокус ще бъде насочен към втория мач от Копа срещу Аталанта (24 април), а преди това към четвъртфинала от Конферентната лига срещу Виктория Пилзен, докато Ювентус с двете си победи в състезанието вече си осигури позиция за финал за купата и билет за Шампионската лига.