вторник, май 14, 2024
HomePremier LeagueTrossard разбива защитата на Toffees, докато Arsenal побеждава безпомощния Everton

ФК Арсенал остава непобеден след шестия си състезателен мач за сезона. Артилеристите се бориха с отбранителния вал на Евертън в дълги периоди от време при гостуването си на „Гудисън Парк“, но в крайна сметка победата с три гола беше прекрасна

ФК Евертън влезе в мача срещу „артилеристите“ само с една точка от първите си четири мача под ръководството на треньора Шон Дийч. Подобно на своя опонент, 52-годишният специалист избра две промени след равенството 2:2 в Шефилд, като попълни десния фланг с Миколенко и Макнийл. Патерсън и Гарнър засега бяха оставени на пейката.

За „артилеристите“, които нямат загубен мач досега през сезона и могат да се похвалят с широки гърди, треньорът Микел Артета предизвика вълнение с една от двете си промени след поражението с 3:1 от Манчестър Юнайтед. Към Фабио Виейра, който замени Хаверц в средата на терена, за първи път се присъедини на вратата новото попълнение от лятото Рая. Редовният страж Рамсдейл – също с оглед на предстоящата седмица в Шампионската лига – беше оставен само в ролята на зрител.

Началото на мача, а всъщност и по-голямата част от първото полувреме, беше поне отчасти според очакванията. Гостите от Лондон със сигурност имаха повече от играта, но защитата на Евертън почти не даваше на артилеристите пространство за комбинация.

Арсенал с проблеми с VAR и контузии

След 19 минути втородивизионните играчи намериха пролука в дълбокия защитен вал чрез Фабио Виейра и Габриел Мартинели, но в крайна сметка голът на бразилеца беше отменен от видеоасистента заради положение на засада на Нкетия.

Шансовете, които си заслужава да се споменат, бяха много малко и от двете страни, а смяната на Габриел Мартинели поради контузия влоши настроението на Микел Артета и неговия отбор (24). Предполагаемият голмайстор беше заменен от Тросард. Вследствие на това мачът се прибра в съблекалните при безголово равенство.

След подновяването на играта минаха само две минути, преди Пикфорд да получи предимство в двубоя с Йодегаард (47-ата). Задната линия на домакините продължи да стои дълбоко в следващите минути, като единствено волето на Зинченко позволяваше на артилеристите да намерят път.

Заместващият играч Тросард спасява положението за артилеристите

В 69-ата минута моментът най-накрая настъпи: любимците от Лондон поведоха – този път без възражения от страна на VAR. След пас от Сака Тросард удари топката с най-голяма точност от около 15 метра, насочвайки я към вътрешния ляв стълб, откъдето тя се отби в мрежата.

След това Евертън демонстрира повече атакуващи намерения, но именно артилеристите имаха най-добрия шанс до края на мача. Въпреки пропуснатите шансове на Одегаард и Фабио Виейра (и двата в 77-ата минута), гостите заслужаваха победата си като гост.

Като Евертън е отново в действие във Висшата лига чак следващата събота в Брентфорд (18:30 ч.), следващият мач на Арсенал вече е на дневен ред през седмицата. Артилеристите ще приемат ПСВ Айндховен в първия ден от груповата фаза на Шампионската лига.