събота, май 4, 2024
HomeFootballThuram, Bulka, Dante: Грешките на Ница осигуряват на PSG място на полуфиналите...

Thuram, Bulka, Dante: Грешките на Ница осигуряват на PSG място на полуфиналите за купата

Париж Сен Жермен запази мечтата си за требъл жива: Гостите обаче помогнаха на каузата си с три индивидуални грешки при домакинската си победа над Ница с 3:1 в четвъртфиналите на Купата на Франция.

След равенството 1:1 срещу Реймс ПСЖ се нуждаеше от реакция. Нуждаеха се от нея, за да запазят мечтата си за требъл жива. В четвъртфиналите на Купата на Франция Луис Енрике разчиташе на Дембеле от самото начало зад Гонсало Рамос и Мбапе. И атакуващото трио беше в центъра на вниманието още от самото начало на мача: след пет минути Дембеле накара бившия играч на Гладбах Данте да изглежда стар, но Гонсало Рамос насочи плътно надясно.

Преди края на първия четвърт час фаворитите поведоха с 1:0, след като Тюрам направи ужасна грешка в собственото си наказателно поле. След единоборство с Фабиан, Мбапе най-накрая прокара топката над линията (14-та). Десет минути по-късно резултатът трябваше да стане 2:0, но Гонкало Рамос стреля над вратата след прекрасна асистенция на Зайер-Емери

Вратарят на Ница напълно изгуби ориентация

В 33-ата минута резултатът все още беше 2:0, защото този път Булка имаше затъмнение: Стражът на Ница не успя да получи топката в наказателното поле, а след това загуби ориентация – Дембеле я сложи за Фабиан.

Още първият му гол в Купа дьо Франс обаче не даде на домакините търсената увереност. Вместо това Лаборде се възползва от това, че бившият играч на Мюнхен Ернандес стреля покрай съотборника си Витиня, за да направи 2:1 (37′). Домакините изглеждаха несигурни до почивката – и не успяха да променят картината след смяната

Лотомба пропусна огромен двоен шанс

В 55-ата минута десният бек Лотомба се озова сам срещу Донарума, но първо не успя да преодолее италианеца със страхотен рефлекс, а след това отправи последвалия удар покрай левия стълб. След това ПСЖ вкара гол от нищото – защото противниците им отново помогнаха: След къс корнер 40-годишният Данте нещастно продължи към втората греда, където Лукас Бералдо можеше да се разпише от близко разстояние (60′).

В последния половин час PSG вложи само минимума, но на Ница ѝ липсваха каквито и да било искрящи идеи. В резултат на това парижани се класираха на полуфиналите за Купата на Франция, където в началото на април ги очаква Стад Рен. Олимпик Лион и втородивизионният Валансиен ще се изправят един срещу друг в другия полуфинал

Първият мач за ПСЖ обаче е гостуването на Монпелие в неделя (20:45 ч.), а Ница пътува до Ленс ден по-рано (21:00 ч.).