четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie ARaspadori отменя пропуска на Osimhen: Наполи също победи Ювентус

Raspadori отменя пропуска на Osimhen: Наполи също победи Ювентус

В един много интересен мач Наполи постигна втората си поредна победа. През второто полувреме Киеза изведе Ювентус напред след превъзходен директен удар на Кварацхелия, преди Джокера Нонге да сгреши

След освобождаващата си победа с 6:1 в Сасуоло, ССК Наполи бяха решени да постигнат още по-добър резултат у дома срещу Ювентус. Шампионите обаче едва не поканиха бианконерите в игра: След като Оливера изгуби топката, Влахович насочи меко кроше на Киеза встрани (10′). Наполи владееше повече топката, но по-решителни бяха гостите, които играеха напред със светкавична скорост. Влахович се опита да завърши фин точен пас на Киеза с чувствителен шут от остър ъгъл, но стълбът имаше нещо против (34′).

Кварацхелия стреля от пряк свободен удар в целта

След това Наполи започна да намира пролуки в защитата на Старата госпожа. В 42-ата минута Юве вече не успяваше да издържа на постоянните атаки: Отклонена топка на ди Лоренцо се озова при Кварацхелия, който я заби в далечния ъгъл. Тъй като Камбиасо отклони прекия удар, Шчесни не успя да се добере до него с ръка и така не можа да предотврати гола (42′).

Влахович можеше да изравни, но когато се оказа свободен пред вратата, сви топката покрай вратата (45′). Като цяло това не беше полувремето на сръбския нападател, който взе и петия си жълт картон и затова ще липсва срещу Аталанта Бергамо

Влахович пропиля шансовете си

Играта остана интересна и след почивката, като Камбиасо стреля над (53′), а Влахович не успя да преодолее Мерет (61′). След това обаче играта се забави

В заключителните етапи бианконерите бяха тези, които, подгонени от Киеза за пореден път, овладяха инициативата и отбелязаха гол, след като пропуснаха редица шансове: Киеза нанесе нисък удар в далечния ъгъл, за да направи резултата 1:1 (81′).

Джокерите играят водеща роля

Потокът на играта беше забавен от редица смени малко преди това. Сред влезлите на терена бяха Распадори (65) от Наполи и Нонге (76) от Юве. И двамата щяха да се превърнат в решаващите играчи в следващите минути.

След по-малко от десет минути на терена 18-годишният Нонге, едва във втория си мач в Серия А, удари Осимхен в горната част на глезена в наказателното поле – съдията Маурицио Мариани реши да отсъди дузпа след отсъждане на VAR и преглед на изображенията (86′). Фаулираният играч обаче стреля слабо и Шчесни спаси. Распадори обаче спечели спринта на преследващите го играчи и изстреля топката в левия ъгъл на вратата, за да донесе на Наполи втора поредна победа (88′).

Ругани едва не нанесе нов удар в продължението на мача, както преди седмица при победата с 3:2 над Фрозиноне, но изстрелът на защитника разкри основния проблем на бианконерите в неделя вечер: те просто не вкарваха достатъчно в целта – дори и при последния опит (90.+2).

Това означава, че трите точки срещу Фрозионе остават единствената победа на Юве от последните им шест мача. В понеделник вечерта лидерите в лигата Интер имат възможност да поставят 15 точки между себе си и преследвачите срещу Дженоа.