петък, април 19, 2024
HomePremier LeagueCR7 с три гола: Манчестър Юнайтед победи Тотнъм

CR7 с три гола: Манчестър Юнайтед победи Тотнъм

След три поредни мача без победа, включително болезнено поражение в дербито, Манчестър Юнайтед се завърна в надпреварата за местата в ШЛ с победа с 3:2 в може би революционен двубой срещу преследвачите Тотнъм Хотспър. Мъж на вечерта за „червените дяволи“: Кристиано Роналдо.

В сравнение с горчивото поражение в дербито с Манчестър Сити (1:4) треньорът на Юнайтед Ралф Рангник трябваше да се справи без болния Бруно Фернандес, както и без поразения Мактоминей, а Уан-Бисака (проблеми с прасеца), Еланга и Линдельоф бяха изпратени на пейката. Далот, Варан, Матич, Рашфорд, а също и Кристиано Роналдо, след чието отсъствие в дербито имаше горещи дискусии, започнаха от самото начало. Имаше добри новини за де Хеа, който в петък даде положителна проба, но му беше позволено да играе благодарение на отрицателния PCR тест.

При „шпорите“ само Регуилон зае мястото на Сесегньон по лявото крило след убедителната победа с 5:0 над Евертън. „Трябва да покажем нашите качества на терена и да ограничим тези на съперника“, заяви треньорът на „шпорите“ Антонио Конте преди началото на мача, а след това може би не беше напълно доволен от началото на мача.

Защото Тотнъм имаше проблеми в подготовката за мача, не се справи с контрапресирането на Червените дяволи и изостана само след 12 минути: пред погледа на легендата на американския футбол Том Брейди Кристиано Роналдо вкара великолепно от разстояние в левия ъгъл.

Kane се изравни с Lampard

Преднината не беше незаслужена, Манчестър имаше повече от играта и предимство в шансовете, но както често се случва този сезон, това не продължи. След малко повече от 20 минути лондончани се върнаха и бяха близо до изравнителен гол чрез Диър. Ударът с глава на Далот беше изчистен от голлинията (26-и), но след това Алекс Телес спря с ръка в собственото си наказателно поле удар на Кулушевски.

Кейн реализира наказателния удар в долния ляв ъгъл (35.). С шестия си гол в пет поредни мача английският нападател се изравни с легендата на „Челси“ Франк Лампард в списъка на най-резултатните голмайстори в историята на Висшата лига – сега двамата си делят петото място със 177 гола.

Изравнителният гол не беше незаслужен, тъй като „шпорите“ явно се бяха подобрили – и все пак Кристиано Роналдо сложи прът в колелото им: Матич изпрати Санчо с хитър пас в дълбочина, който малко след това намери CR7 (38-и). Тогава резултатът 2:1 беше и на полувремето, включително и защото Санчо не успя да преодолее Льорис в продължението на първото полувреме (45.+1).

Pechvogel Maguire

След подновяването на играта тя вече не беше толкова динамична, колкото през първото полувреме. Причината за това беше проста: ManUnited се отдръпна, искаше да подмами Spurs и сега търсеше контраатаки. Тотнъм, от друга страна, беше много зает, но не успя да намери пролуките и не завърши толкова добре, колкото преди смяната на краищата.

Мачът видимо се изравни, като само от време на време се появяваха обещаващи удари, които разнообразяваха играта: Сон пропусна да се разпише (61-ви), CR7 не успя да преодолее Льорис (67-ми). След 72 минути „червените дяволи“ бяха наказани за играта си в защита, когато топката стигна до Регуйлон през Кейн, Ромеро и Сон, а Магуайър отклони кръста му в собствената си врата и направи резултата 2:2 (72).

Рангник реагира, направи офанзивни промени и вкара Кавани вместо Матич, нападател за шестица. Следващият гол обаче не бе отбелязан от уругваеца, а – как иначе тази вечер – от Кристиано Роналдо: португалецът засече с глава центриране от корнер и отбеляза за 3:2 (81.).

След това Спърс се опита отчаяно, но в крайна сметка Юнайтед удържа важната победа и постави Арсенал под напрежение с поглед към местата в ШЛ. В същото време „червените дяволи“ придобиха ново самочувствие за втория мач от последния 16-и кръг срещу Атлетико Мадрид следващия вторник.