csütörtök, május 2, 2024
HomePremier LeagueCR7 show három góllal: a Manchester United legyőzte a Tottenhamet

CR7 show három góllal: a Manchester United legyőzte a Tottenhamet

Három egymást követő győzelem nélküli meccs, köztük egy fájdalmas derbin elszenvedett vereség után a Manchester United 3:2-es győzelemmel tért vissza a CL-helyekért folytatott versenyfutásba az üldöző Tottenham Hotspur elleni, talán úttörő párharcban. Az este embere a Vörös Ördögöknél: Cristiano Ronaldo.

A Manchester Citytől elszenvedett keserű 1:4-es derbin elszenvedett vereséghez képest Ralf Rangnick, a United edzője kénytelen volt nélkülözni a beteg Bruno Fernandest, valamint a sérült McTominayt, míg Wan-Bissaka (vádliproblémák), Elanga és Lindelöf a kispadra lett parancsolva. Dalot, Varane, Matic, Rashford és Cristiano Ronaldo is, akinek a derbiről való távolmaradása után forró viták voltak, a kezdőből kezdett. Jó híreket kaptunk de Geáról, akinek pénteken pozitív volt a tesztje, de a negatív PCR-tesztnek köszönhetően játszhatott.

A Spursnél az Everton elleni meggyőző 5-0-s győzelem után csak Reguilon vette át a balszélső Sessegnon helyét. „Ki kell hoznunk a saját kvalitásainkat a pályára, és korlátozni az ellenfélét” – mondta a kezdőrúgás előtt Antonio Conte, a Spurs edzője, aki ezt követően nem lehetett teljesen elégedett csapata kezdésével.

Mert a Tottenhamnek gondjai voltak a játék felépítésével, rosszul birkózott meg a Vörös Ördögök ellenpresszingjével – és már tizenkét perc után hátrányba került: az amerikai futballlegenda Tom Brady szeme láttára Cristiano Ronaldo távolról pazarul lőtt a bal sarokba.

Kane egyenlít Lamparddal

A vezetés nem volt érdemtelen, a Manchester többet játszott és esélyfölényben volt, de mint oly sokszor ebben a szezonban, ez sem tartott sokáig. A londoniak alig több mint 20 perc elteltével visszajöttek a meccsbe, és Dier révén közel jártak az egyenlítéshez. Dalot fejesét még tisztázta a vonalról (26.), de aztán Alex Telles egy Kulusevski-keresztet állított meg kézzel a saját büntetőterületen belül.

Kane a bal alsó sarokba lőtte a büntetőt (35.). Az angol válogatott támadó öt egymást követő mérkőzésen szerzett hatodik góljával egyenlített a Chelsea legendájával, Frank Lamparddal a Premier League történetének legeredményesebb góllövőinek listáján – 177 találattal már mindketten osztoznak az ötödik helyen.

Az egyenlítő gól nem volt érdemtelen, hiszen a Spurs egyértelműen feljavult – mégis Cristiano Ronaldo tett keresztbe a keréknek: Matic egy ügyes mélységi passzal küldte útjára Sanchót, aki nem sokkal később CR7-et találta meg (38.). A 2:1 volt aztán a félidei állás is, azért is, mert Sancho az első félidő hosszabbításában (45.+1) nem jutott túl Llorison.

Pechvogel Maguire

A folytatás után a játék már nem volt olyan pörgős, mint az első félidőben. Ennek oka egyszerű volt: a ManUnited visszahúzódott, a Spurst akarta becsalogatni, és most az ellentámadásokat kereste. A Tottenham ezzel szemben nagyon szorgoskodott, de nem találta a réseket, és nem fejezte be olyan jól a mérkőzést, mint a térfélcsere előtt.

A mérkőzés láthatóan ellaposodott, csak egy-egy ígéretes lövés hozott változást: Son szűken mellé lőtt (61.), CR7 nem tudta legyőzni Llorist (67.). A 72. perc után a Vörös Ördögök kaptak büntetést a védekezésükért, amikor Kane, Romero és Son révén Reguilon keresztül Reguilonhoz került a labda, akinek keresztlabdáját Maguire a saját kapujába terelte, így 2:2 lett a vége (72.).

Rangnick reagált, támadócserét hajtott végre, és behozta Cavanit Matic helyett, egy csatárt egy hatosra. A következő gólt azonban nem az uruguayi szerezte, hanem, hogy is lehetne másképp ezen az estén, Cristiano Ronaldo: a portugál egy középre tartó szögletet fejelt tökéletesen be 3:2-re (81.).

A Spurs ezután kétségbeesetten próbálkozott, de végül a United megtartotta a mindent eldöntő győzelmet, és nyomás alá helyezte a CL-helyekre pályázó Arsenalt. A Vörös Ördögök ugyanakkor friss önbizalmat szereztek a jövő keddi, Atletico Madrid elleni nyolcaddöntő visszavágójára.