понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AЕдин Калулу е достатъчен: Милан печели с оскъдна цена

Един Калулу е достатъчен: Милан печели с оскъдна цена

Има мачове, които се запечатват трайно в спомените на наблюдателите. И още – двубоят между Милан и промотирания Емполи от този 29-и мач от Серия А. Един гол, три точки – това е всичко, което се случи в мача тази събота.

Неутралният наблюдател можеше да бъде доволен, че домакинският мач на кандидатите за шампионската титла Милан изобщо предложи голям акцент. Защото сам по себе си този мач срещу Емполи беше труден и беден откъм страхотни действия.

Но това беше и мач, в който росонерите напълно оправдаха ролята си на фаворити по отношение на тактиката и владеенето на топката. Стабилната защита през цялото време не позволи нищо за вратата, пазена от Мейгън.

Но с изключение на удара на Флоренци в 9-ата минута, който бе спасен от вратаря Викарио, нямаше нищо в атака и този двубой не беше нищо повече от слабо шоу. Единствено Жиру успя да впечатли с опит за удар със странична ножица (29-и) и с глава (45-и). ФК Емполи пък можеше да се прояви през вторите 45 минути, в които Милан, между другото, остана напълно блед: Бандинели отправи предизвикателство към вратаря Майгнан (49-и), а преди това Зурковски пропусна (51-и).

Strahlemann Kalulu

Накрая, но не на последно място, остава един от най-интересните моменти на вечерта – голът, с който домакините от Lombards спечелиха с 1:0. И това беше отбелязано от централния защитник Калулу, който не след дълго вкара от разстояние след блокиран свободен удар на Жиру и нанесе изключително точен удар в долния ляв ъгъл (19). Голът на деня – и в същото време първият гол за сезона за самия 21-годишен Калулу в 19-ия му мач.
С победата с три гола Милан с треньор Стефано Пиоли, където Ибрахимович, който отсъстваше през последните няколко седмици с контузия в прасеца, получи игрова практика в последните минути, подпечата първото си място в италианския елит пред шампиона и градски съперник Интер.