четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketballAlba Berlin се класира за плейофите

Alba Berlin се класира за плейофите

Alba Berlin спечели петия си пореден мач в Гьотинген. Бамберг има домакинство на Улм и спешно се нуждае от победа, за да остане в плейофите. Вечерта MBC е домакин на 99ers от Chemnitz.

Шампионите победиха BG Göttingen с 92-86 (44-53) далеч от дома в неделя, за да запишат 21-вата си победа за сезона и да останат математически безпроблемни в топ 8. След петия си пореден успех берлинчани остават на трето място в таблицата, но с шестте си поражения имат най-малко в лигата.

Но в началото на мача доминираше играч от Гьотинген: бившият играч от НБА Джеремая Мартин поведе домакините с 14:13 с десет точки за шест минути. Стивън Браун се наложи през второто полувреме, като с 20 точки през първото полувреме гардът имаше основна заслуга за преднината на домакините от 53:44 на почивката.

Берлинчани изравниха след 11:2 в началото на второто полувреме и вече губеха топката по-рядко. В една разнообразна четвърта четвърт Гьотинген загуби ритъма в заключителната фаза: В последните четири минути и половина те не отбелязаха нито един гол, а берлинчани завършиха мача с решителна серия от 8:0. Националният играч Маодо Ло беше най-добрият реализатор на Берлин, като вкара седем от 20-те си точки в последния период.