hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballAz Alba Berlin kvalifikálta magát a rájátszásba

Az Alba Berlin kvalifikálta magát a rájátszásba

Az Alba Berlin sorozatban ötödik mérkőzését is megnyerte Göttingenben. A Bamberg az Ulm vendége, és sürgősen győzelemre van szüksége, hogy a rájátszást érő helyeken maradjon. Este az MBC a 99ers-t látja vendégül Chemnitzből.

A bajnok vasárnap idegenben 92-86 (44-53) arányban legyőzte a BG Göttingen csapatát, ezzel 21. győzelmét aratta a szezonban, és matematikailag továbbra is versenyben van a legjobb nyolc között. A berliniek sorozatban ötödik sikerük után továbbra is harmadikok a tabellán, de hat vereségükkel a legkevesebbet szenvedték el a bajnokságban.

De a mérkőzés elején egy göttingeni játékos dominált: a korábbi NBA-játékos Jeremiah Martin hat perc alatt tíz ponttal 14:13-ra vezette a hazaiakat. Stephen Brown a második félidőben remekelt, az első félidőben szerzett 20 pontjával az irányító volt a fő felelős azért, hogy a nagyszünetben 53:44-re vezettek a házigazdák.

A berliniek 11:2-es kezdés után egyenlítettek a második félidőre, és most már ritkábban vesztették el a labdát. Változatos negyedik negyedben a Göttingen a záró szakaszban elvesztette a ritmust: Az utolsó négy és fél percben nem szereztek pontot, a berliniek egy döntő 8:0-s futással fejezték be a mérkőzést. A nemzeti játékos Maodo Lo volt a berliniek legjobbja, 20 pontjából hetet a záró szakaszban szerzett.